پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

از 15 مهرماه:

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان‌غربی از اجرای ۱۵۰ برنامه با رویکرد عاشورایی در مراکز کانون استان خبر داد.

به گزارش اروم‌نیوز، جواد زاهدی در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر گفت: در هفته ملی کودک ۲۳ مرکز ثابت، ۷ کتابخانه سیار و ۴ کتابخانه پستی در استان به اجرای برنامه‌های متنوع با رویکرد عاشورایی می‌پردازند.

وی، با اشاره به این‌که برنامه‌های پیش‌بینی شده در کانون را می‌توان به دوبخش برنامه‌های برای کودکان و در مورد کودکان تقسیم‌بندی کرد گفت: برگزاری نشست‌های تخصصی با اولیاء تربیتی و والدین اعضا با محوریت نام‌های روزشمار این‌هفته در مراکز مختلف و برپایی خیمه نذر کتاب از برنامه‌های اجرایی در مورد کودکان است.

وی، همچنین برگزاری جلسات دیدار و هم‌اندیشی کودکان با مسوولان اجتماعی فرهنگی و سیاسی استان، عیادت از کودکان بیمار در بیمارستان‌ها، برگزاری کارگاه‌های نقاشی، برگزاری خیمه معرفی آداب و رسوم اسلامی، حضور مربیان در مدارس استثنایی، برگزاری خیمه‌های قصه‌گویی، کارگاه‌های معرفی کتاب‌های عاشورایی، کارگاه‌های ادبی، برگزاری مسابقات مختلف، برگزاری خیمه‌های خوش‌نویسی و کاردستی و برگزاری نشست با موضوع« نرم‌افزارهای مفید و کاربردی» را از اهم برنامه‌های اجرایی برای کودکان در این ایام اعلام کرد.

خیمه کتابستان/ اهدا کتاب برای کودکان روستایی

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان‌غربی، از برگزاری خیمه کتابستان با هدف اهدا کتاب به کودکان روستایی و مناطق کم برخوردار خبر داد.

زاهدی، با اشاره به این‌که عموم علاقه‌مندان به اهدا کتاب می‌توانند از تاریخ ۱۵ تا ۲۰ همر در ساعات ۹ تا ۱۷ با مراجعه به خیمه کتابستان در محوطه کانون شماره یک ارومیه کتاب اهدا کنند گفت: کتاب‌های جمع‌آوری شده پس از پالایش توسط تیم کارشناسی در اختیار کودکان روستایی و مناطق کم برخوردار شهری قرار خواهد گرفت.

میراث شهر من/ نگارخانه حوزه هنری میزبان آثار اعضا کانون

وی، همچنین از برگزاری نمایشگاه آثار نقاشی و سفال اعضا مراکز کانون آذربایجان‌غربی در ایام هفته ملی کودک با عنوان «میراث شهرمن» خبر داد .

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان‌غربی، با اشاره به این‌که این آثار با موضوع آداب و رسوم، آثار تاریخی، و فرهنگ ایرانی در کارگاه‌های هنری مراکز کانون توسط اعضا خلق شده است گفت: علاقه‌مندان می‌توانند از ۱۵ تا ۲۱ مهر از ساعت ۱۰ تا ۱۳ و ۱۷ تا ۲۰ با مراجعه به نگارخانه حوزه هنری ارومیه از این آثار بازدید کنند.

برنامه‌های هفته ملی کودک هم‌زمان با سراسر کشور ۱۵ تا ۲۱ مهر در استان آذربایجان‌غربی اجرا می‌شود.

 

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=270254

اخبار مرتبط

نظرات

یکشنبه, ۲۸ مرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

یکشنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
یکشنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
شنبه, ۲۷ مرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه