پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

یکی از یادگاران 8 سال دفاع مقدس:

یکی از یادگاران ۸ سال دفاع مقدس بر ضرورت روایت و بازگویی ارزش های دفاع مقدس در جامعه تاکید کرد.

سردار یعقوب صمدلویی در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و تسلیت به مناسبت ایام ماه محرم اظهار داشت: دوران دفاع مقدس یکی از سرمایه های ارزشمند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

وی، که افتخار همرزم شدن با شهیدان باکری، یاخجیان، تجلایی، بروجردی، احمد متوسلیان، همت، کاظمی و شهید حنیفه درستی را دارد گفت: اولین بار که بنده شهید بروجردی را دیدم سال ۶۰ بود زمانی که گردان را برداشتیم برویم سوسنگرد ما را به برخلاف انتظارمان به جبهه غرب اعزام کردند و ما از این بابت که می خواستیم برویم جبهه جنوب و نشد کمی دلگیر و ناراحت بودیم به همین علت وقتی به کرمانشاه رسیدیم بنده برای دیدار با فرمانده نزد شهید بروجردی رفتم و ایشان وقتی به ناراحتی ما پی برد جمله ای گفت که در ذهنم ماندگار شد و این جمله این بود که «به قول شهید دست غیب در زیر آسمان کبود هیچ خدمتی بالاتر از رفتن به کردستان نیست».

این یادگار ۸ سال دفاع مقدس، با اشاره به خصوصيت بارز شهيد باکری اظهار داشت: شهید باکری علارغم اینکه فرماندهی نمونه و فداکار، از خود گذشته و از صحه صدر بالایی برخوردار بود، یک ویژگی مهم دیگری داشت که اگر حرفی می زد حتما به آن عمل می کرد.

وی، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه را یکی از ضرورت های مهم عصر حاضر عنوان کرد و افزود: از این رو لازم است ابعاد و دستاوردهای دفاع مقدس توسط رزمندگان و راویان ۸ سال جنگ تحمیلی بیش از پیش برای نسل جدید بازگو شود.

سردار صمدلویی، اقتدار امروز کشور را مرهون خون شهدا دانست و خاطرنشان کرد: همانطوریکه مقام معظم رهبری نیز فرموده اند اکنون نیز زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=269593

اخبار مرتبط

نظرات

سه شنبه, ۲۶ تیر , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

ویژه نامه