پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

صبح امروز:

آيين بازگشايي مدارس استان آذربایجان غربی در سال تحصيلي۹۷-۹۶ با حضور مسئولین استانی و سعادت استاندار آذربایجان غربی در دبیرستان شهید چمران در ارومیه آغاز شد.

به گزارش اروم نیوز، فریدون سید مصطفوی مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی با اشاره به اینکه امسال نیز هیچ کلاس درسی در استان بدون معلم نیست، گفت: در سال تحصیلی جدید ۲۱ هزار و ۳۱۱ مدرسه دایر و دارای معلم است.

وی تصریح کرد: امسال در سراسر استان، ۱۴۷ کلاس زیر ۵ دانش اموز برای بهره مندی همه محصلان  از نعمت آموزش در آذربایجان غربی تشکیل شده است.

قربانعلی سعادت استاندار آذربایجان غربی، در مراسم سال تحصیلی جدید اذعان داشت: همه تحولاتی که در جای جای میهن اسلامی و در دنیا صورت می گیرد بدست افرادی است که از پشت همین میز هایی که شما امروز بر روی آن نشسته و درس میخوانید آغاز شده است و کسانی در این راه موفق می شوند که اعتماد به نفس داشته باشند.

وی، تصریح کرد: اساتید و معلمان امروز باید در تربیت و تعالی دانش آموزان و دادن اعتماد به نفس واقعی به آنها تلاش کنند و داشتن این مسئله به جز علم میسر نخواهد بود و مهمترین مسئله برای استفاده صحیح از این اعتماد به نفس داشتن اخلاق خوب و حسنه است.

استاندار آذربایجان غربی، افزود: امام خمینی (ره) در سال ۴۲ علی رغم نداشتن انصار برای رسیدن به جمهوری اسلامی ایران قیام کردند و ۱۵ سال طول کشید که انصار ایشان به ثمر رسیدند و انقلاب اسلامی شکل گرفت.

وی، در ادامه سخنان خود گفت: اعتماد به نفس انصار امام حسین و ایمان واقعی به خدا باعث شد که امروز مکتب عاشورا روز به روز در همه جای جهان باشکوه هر چه تمام برگزار می شود.

استاندار آذربایجان غربی و مسئولان استانی در پایان این مراسم، از نمایشگاه جاذبه های گردشگری استان که در محل مدرسه شهید چمران ارومیه بر پا شده بازدید کردند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=269262

اخبار مرتبط

نظرات

دوشنبه, ۲۸ خرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

دوشنبه, ۲۸ خرداد ۱۳۹۷
دوشنبه, ۲۸ خرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه