پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری ارومیه:

مدیرعامل پارک ها و فضای سبز شهرداری ارومیه گفت: بیش از ۳۰ هزار بوته درخت و درختچه دیر ریشه زا در نهالستان چابکسر شهرداری ارومیه تولید می شود.

علی شایگان در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، اذعان داشت: سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری ارومیه در راستای اهداف سیاست های سازمان مبنی بر کاهش هزینه ها و تامین اقلام مورد نیاز سازمان و همچنین با توجه به تاثیرات مثبت درخت و درختچه در سلامت شهروندان نسبت به تولید درخت و درختچه در نهالستان چابکسر اقدام کرده است.

وی، تصریح کرد: اقلیم شمال کشور با توجه به دارا بودن رطوبت نسبی بالا و نداشتن دمای زیر صفر بهترین شرایط برای تولید اقلام گیاهی دیر ریشه زا را دارد، در حالی که وضعیت آب و هوایی آذربایجان غربی اجازه تولید و تکثیر برای این گونه اقلام را نمی دهد، با مهیا بودن نهالستان مذکور این فرصت برای تولید انواع درختچه های زینتی و درختان غیر مثمر در این واحد ایجاد شده است.

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری ارومیه، ابراز داشت: درختان همانند ساير گياهان به روش های مختلفي مانند بذرافشانی، پاجوش، ‌قلمه زدن،‌ خوابانيدن و پيوند زدن تكثير مي شوند که این شيوه های تكثير بر اساس نوع درخت و محل و موقعيت رشد آن متفاوت است.

وی، در پایان سخنان خود عنوان کرد: یکی دیگر از قابلیت های نهالستان چابکسر ایجاد تصویر و نمایی زیبا و منظره ای دلنشین برای بازدیدکنندگان و مهمانان است که مهمانسرایی به این منظور ایجاد کرده است.

انتهای پیام/ج

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=268522

اخبار مرتبط

نظرات

جمعه, ۲۶ مرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

پنج شنبه, ۲۵ مرداد ۱۳۹۷
چهارشنبه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۷
چهارشنبه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه