پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

تاملی بر جلسه شورای اداری آذربایجان غربی؛

در جلسه امروز شورای اداری آذربایجان غربی یکی از نادرترین اتفاقات سال های اخیر همصدایی نمایندگان حاضر در محل جلسه در راستای استیفای حقوق مردم از دولت و به خصوص وزارت ورزش و جوانان رخ داد.

به گزارش اروم نیوز، هرچند در سال های اخیر و به خصوص با شروع مجلس دهم شاهد اختلافات جزئی و کلی در میان نمایندگان مردم شهرستان های مختلف آذربایجان غربی در مجلس شورای اسلامی بوده ایم، اما امروز و در جریان جلسه شورای اداری استان جلوه دیگری از همفکری و همصدایی نمایندگان به نمایش گذاشته شد.

جلسه شورای اداری آذربایجان غربی که با حضور وزیر ورزش و جوانان در محل استانداری تشکیل شد، گویای هماهنگی های مناسب میان نمایندگان حاضر در جلسه بود که هرکدام به بیان گوشه هایی از مشکلات مردم مناطق مختلف پرداخته و خواستار استیفای حقوق مردمی شدند.

در این جلسه، «همایون هاشمی» نماینده مردم میاندوآب، شاهیندژ و تکاب و رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان غربی، ضمن تاکید بر لزوم توجه ویژه به این استان در امر ورزش و امور جوانان، اظهار داشت: توسعه ورزش محلات می تواند زمینه ساز کاهش آسیب های اجتماعی و مشکلات موجود در مسیر جوانان باشد.

وی افزود: مسئولین دولتی و به خصوص وزارت ورزش و جوانان باید برای توسعه ورزش های همگانی همت مضاعفی داشته باشند تا شاهد این امر باشیم.

ضرورت استفاده از پتانسیل های ورزش همگانی و حرفه ای در سطوح مختلف استان، محور دیگر سخنان هاشمی بود که با تاکید بر اهمیت و جایگاه ورزش در مجامع ملی و بین المللی عرضه شد.

«عین الله شریف پور» نماینده مردم ماکو، شوط، چالدران و پلدشت، دیگر نماینده ای بود که برای سخنرانی پشت تریبون حاضر شده و در سخنان خود با اشاره به عدم رعایت توازن در توزیع منابع مالی میان استان ها، وضعیت آذربایجان غربی در این زمینه را نامناسب ارزیابی کرد.

وی، همچنین با برشماری مشکلات جوانان آذربایجان غربی، ابراز داشت: حاشیه نشینی، بیکاری و نیز نبود بودجه مناسب به منظور  بهبود وضعیت معیشتی مردم و البته راکدماندن طرح های مختلف حوزه ورزش مهم ترین دغدغه هایی است که باید از سوی دولت به آن ها توجه شود.

شریف پور، در پایان ابراز امیدواری کرد که مسئولین استانی با همت خود زمینه بهبود وضعیت طرح های نیمه تمام عمرانی را فراهم کرده و در نتیجه مسیر پیشرفت و توسعه استان را هموار کنند.

سومین نماینده حاضر در جلسه شورای اداری استان که به سخنرانی پرداخت، «نادر قاضی پور» نماینده مردم ارومیه بود که از وضعیت نامناسب ورزشگاه ۱۵ هزار نفری شهید باکری ارومیه گلایه کرده و خاطرنشان کرد: این مجموعه به دلیل بی توجهی در سالیان مختلف تبدیل به آثار تخت جمشیدی شده است!

«روح الله حضرت پور» دیگر نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی هم در سخنانی از وزیر ورزش و جوانان درخواست کرد تا توجه ویژه ای به ترویج ورزش در مناطق محروم و ساخت ورزشگاه ها در این مناطق داشته باشد.

وی تاکید کرد: به عنوان نماینده جوانان معتقدم که بحث «جوانان» در وزارت ورزش و جوانان در اولویت چندم قرار دارد و باید نسبت به این امر توجه ویژه ای از سوی وزیر محترم و نیز دولت دوازدهم عنایت شود.

حضرت پور، توجه به ورزشکاران ملی به خصوص در سنین پایه، ارائه راهکار برای حل مشکلات ورزشکاران و نیز تکمیل پروژه های نیمه ورزشی در استان را جزو خواسته های خود از وزیر ورزش و جوانان بیان کرد.

«هادی بهادری» نماینده دیگر مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی به عنوان آخرین نماینده سخنران در جلسه، با اشاره به توانایی مالی پایین شهرداری ارومیه در حل و فصل مشکلات حوزه ورزش، خواستار توجه وزارت ورزش و جوانان به مقوله تکمیل ورزشگاه ۱۵ هزار نفری شهید باکری این شهر شده و عنوان کرد: نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی پیگیر ۳۲ میلیارد اعتباری هستند که از سوی وزارت ورزش و جوانان به آذربایجان غربی تخصیص نیافته و باید تکلیف این مبلغ مشخص شود.

این سخنان و انتقادات نمایندگان مجلس شورای اسلامی از نقاط مختلف آذربایجان غربی و البته با طرز تفکرات سیاسی مختلف، از اصولگرا تا اصلاح طلب و اعتدالی، نشان دهنده هماهنگی های پشت پرده این نمایندگان بوده و می تواند روزنه امیدی برای آینده استان محسوب شود.

البته این اتفاق میمون و مبارک در صورتی می تواند رخ داده و ادامه یابد که نمایندگان بدون توجه به حواشی پیرامون خود و به خصوص برخی رسانه های وابسته به نمایندگان طیف مقابلشان گام برداشته و در راستای توسعه و آبادانی حوزه های انتخابیه و استان خود حرکت کنند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=267580

اخبار مرتبط

نظرات

پنج شنبه, ۳۱ خرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

چهارشنبه, ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
سه شنبه, ۲۹ خرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه