پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

استاندار آذربایجان غربی در جمع خبرنگاران:

استاندار آذربایجان غربی گفت: رسانه ها، درخواست های تولیدکنندگان و سرمایه گذاران را مطرح کنند و دستگاه های سنگ انداز را به چالش بکشند.

به گزارش اروم نیوز، قربانعلی سعادت ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه بهره بالای تسهیلات اجازه نمی دهد که تولید کننده از آن استفاده کند، گفت: ۹۰۰ میلیارد تومان برای راه اندازی واحد های تولیدی آذربایجان غربی سهم مشخص شده است.

وی با تأکید بر اینکه رسانه ها، درخواست های تولیدکنندگان و سرمایه گذاران را مطرح کنند و دستگاه های سنگ انداز را به چالش بکشند، افزود: به شدت با مشکل نقدینگی مواجه هستیم، تولیدات شرکت پاکدیس در انبارها پر شده و نقدینگی این کارخانه ها در آستانه زمان خرید محصولات کشاورزی به شدت کاهش یافته است.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به تخلفات صورت گرفته در اجرای پروژه خط دوم انتقال آب از زرینه‌رود به تبریز اظهار داشت: اجرای خط دوم از ابتدای دولت یازدهم مطرح بود که همان وقت هم اعتراض کردیم و نهایتاً در کارگروه احیای دریاچه ارومیه تصویب شد تا هیچ آب اضافه‌ای برای استفاده صنعت، کشاورزی و حتی به‌عنوان آب شرب از حوضه‌ی آبریز دریاچه ارومیه خارج نشود.

وی گفت: پس از مدتی توقف، مجدداً اجرای این خط لوله با عنوان پدافند غیرعامل از سر گرفته شد در حالی‌ که موازی با لوله اصلی و تا منشأ برداشت آب ادامه می‌یافت.

سعادت افزود: به هر حال وزارت نیرو و معاونین آن تخلفاتی را در این‌ ارتباط مرتکب شده‌اند که از سرپرست جدید وزارت نیرو درخواست کرده‌ایم تا با توقف اجرای پروژه انتقال خط دوم انتقال آب به این موارد نیز رسیدگی کند.

استاندار آذربایجان غربی در ارتباط با تغییرات مدیریتی صورت گرفته در بدنه استانداری و نیز تغییر ۲ تن از فرمانداران وی عنوان کرد: در هر برهه از دوره مدیریتی اینجانب اگر تخلفی وجود داشته باشد با آن برخورد می‌کنم و این به معنای گرفتن کارت سبز برای ادامه پست فعلی نیست.

وی گفت: تمامی فرمانداران موظف هستند تا با رعایت مشی اعتدالی، با نهایت تفاهم و همدلی و به‌ دور از تندروی‌های سلیقه‌ای در خدمت مردم و نظام جمهوری اسلامی باشند.

سعادت در ارتباط با خدمات دولت برای مرزنشین‌ها اظهار داشت: در مصوبه هیئت دولت برای ساکنان نوار ۲۰ کیلومتری مرزی تسهیلاتی در نظر گرفته‌ شده است که اختصاص سوخت، تسهیل کردن امکان صادرات و واردات کالا به خانواده‌های مرزی از آن جمله است.

وی با تأکید بر لزوم حمایت همه‌جانبه از رسانه‌های استان گفت: ما تاکنون از تمامی رسانه‌ها حمایت کرده‌ایم و در این مدت با وجود توهین به بنده هیچ شکایتی از سوی استانداری از هیچ‌کدام از رسانه‌ها فعال در آذربایجان غربی صورت نگرفته است.

سعادت افزود: در جذب سرمایه‌گذار و ایجاد فضای کسب‌وکار با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو هستیم که حل آن لزوم ورود و مطالبه گری رسانه‌ها به‌عنوان نمایندگان اذهان عمومی را می‌طلبد چراکه سامان دادن نارسایی‌ها گاهی با رفع خلاءهای قانونی و گاهاً نیز با فعالیت رسانه‌های مطالبهگر صورت می‌پذیرد.

انتهای پیام/

برچسب ها : برچسب ها: ,
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=267245

اخبار مرتبط

نظرات

دوشنبه, ۲۸ خرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

دوشنبه, ۲۸ خرداد ۱۳۹۷
دوشنبه, ۲۸ خرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه