پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی:

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با اشاره به اهمیت پرداختن به مسائل و مشکلات مردمی در مساجد، گفت: در صورتی که مسجاد رونق یابند قطعا می توان شاهد حل مسائل و مشکلات فرهنگی و اجتماعی بود.

به گزارش اروم نیوز، حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی شامگاه چهارشنبه در مراسم بزرگداشت سالروز ملی مساجد که با حضور اعضای هیات امنا، فعالین فرهنگی و نیز فرماندهان پایگاه های بسیج مساجد شهرستان ارومیه برگزار شد، اظهار داشت: مساجد به عنوان پایگاه های فکری و اجتماعی جامعه باید تقویت شوند و غفلت از اهمیت این اماکن موجب بروز مشکلات فرهنگی و اجتماعی خواهد بود.

وی افزود: مسجد در اسلام به عنوان محلی برای طرح مسائل و مشکلات مردم بوده و امروز نیز باید این کارکرد مورد توجه مسئولین و فعالین حوزه مسجد باشد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی، ضمن تاکید بر لزوم احیای کارکردهای متنوع مساجد، بیان کرد: بهترین راه حل برای حل مشکلات جامعه آبادسازی مساجد است.

وی، همچنین خاطرنشان کرد: دشمن امروز اصلی ترین هجمه های خود را روی مساجد قرار داده اند و به همین دلیل باید برنامه های محوری در این اماکن برنامه ریزی شده و به این ترتیب شاهد بهبود وضعیت فرهنگی و اجتماعی باشیم.

حجت الاسلام قریشی، در پایان سخنان خود از مردم و مسئولین مرتبط با مساجد درخواست کرد تا ضمن سناخت بهتر کارکردهای مساجد، به آموزش و یادگیری مباحث مهم اجتماعی و فرهنگی در این اماکن بپردازند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=267205

اخبار مرتبط

نظرات

شنبه, ۲ تیر , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

چهارشنبه, ۳۰ خرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه