پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

فرمانده مرزبانی آذربایجان غربی از کشف ۴۳۹ هزارو ۱۵۳ قلم داروی غیر مجاز طی ۵ ماهه ابتدای سال جاری در مرزهای این استان خبر داد.

سردار عزت الله رشیدیان ظهر امروز در جمع خبرنگاران، با اشاره به آخرین آمار کشفیات قاچاق کالا و مواد مخدر در حوزه مرزبانی استان گفت: در خصوص مواد مخدر سنتی کشفیات صورت گرفته ۱۲۱کیلو ۶۱۵ گرم بوده و در زمینه کشفیات صنعتی نیز ۹۹ کیلو ۷۰۹ گرم و پیشساز های مواد مخدر نیز ۴۵۸ کیلو ۵۸۰ گرم کشفیات داشتیم که در مجموع در ۵ ماهه ابتداری سال ۶۷۹کیلو ۹۰۴ گرم کشفیات مرزبانی در حوزه مواد مخدر بوده است.

وی از دستگیری ۲۱ نفر قاچاقچی در این راستا خبر داد و افزود: ۸ دستگاه خودرو نیز در این عملیات توقیف شده است.

فرمانده مرزبانی آذربایجان غربی اظهار داشت: در بحث مبارزه با مشروبات الکلی نیز ۲ درصد کاهش داشتیم ودر بحث سوخت ۱۵۴ درصد افزایش کشفیات نسبت به سال گذشته داشتیم.

وی افزود: در حوزه اجناس دخانی نیز کشفیات صورت گرفته  ۱ میلیون ۸۲۱ هزار پاکت سیگار بوده و در حوزه پارچه و البسه نیز به ترتیب ۵ هزارو ۱۲۶ متر و ۲۱ هزارو ۵۱۸ و کیف و کفش نیز ۴ هزارو ۴۳۹ عدد بوده است.

وی با اشاره به کشفیات لوازم آرایشی و بهداشتی نیز به کشف ۴۳۹ هزارو ۱۵۳ قلم اشاره کرد و اظهار داشت: و در بحث احشام ۶۶۱ راس کشف داشتیم که بنا بود از مرز خارج کنند که توسط مرزبانان جلوگیری شد.

سردار رشیدیان آمار تجهیزات ماهواره ای کشف شده را نیز ۲ هزارو ۸۵۶ مورد عنوان کرد و گفت: ۱۷۵ کیلو نقره نیز در طی ۵ ماهه ابتدای سال کشف و ضبط شده است.

وی در بحث مهار دواب نیز به مهار ۱۳۹۴ راس اشاره و اظهار داشت: در بحث داروی قاچاق  نیز ۱ میلیون و ۱۱۱ هزارو ۱۸۹ قلم داروی غیر مجاز کشف کرده ایم.

وی گفت: در مجموع ۵۶۴ نفر در حوزه قاچاق در طی ۵ ماهه اول سالجاری دستگیر و ۱۷۹ دستگاه خودرو نیز توقیف کرده ایم.

سردار رشیدیان خاطرنشان کرد: ۱ میلیون ۱۷۴ پرونده در بحث کشفیات قاچاق در این مدت ۵ ماهه ابتدای سال تشکیل شده و ارزش ریالی کشفیات قاچاق نیز ۳۰۸ میلیاردو ۵۰۴ میلیون و ۱۴۲ هزار ریال می باشد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=266733

اخبار مرتبط

نظرات

چهارشنبه, ۲۷ تیر , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

ویژه نامه