پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

مدیر کل حج و زیارت استان آذربایجان غربی گفت: زمان آغاز اعزام کاروان های حج تمتع این استان ۲۲ تا ۲۸ مرداد ماه جاری است.

محمدرضا ندیری در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، تعداد زائران حج تمتع استان را ۲ هزارو ۵۱۰ نفر بیان کرد و افزود: حجاج آذربایجان غربی امسال در قالب ۱۸ کاروان زیارتی عازم سرزمین وحی می شوند.

وی زمان آغاز اعزام کاروان های حج تمتع استان آذربایجان غربی را ۲۲ تا ۲۸ مرداد ماه جاری عنوان کرد و گفت: در صورت  نبود مشکل در شرکت هواپیمایی ایران ایر اعزام و پرواز ها سر موعد انجام خواهد گرفت .

مدیرکل حج و زیارت آذربایجان غربی با بیان اینکه از مجموع زائران خانه خدا ۱ هزارو ۲۳۹ نفر زن و ۱ هزارو ۲۶۹ نفر نیزمرد هستند، ادامه داد: تمام پروازهای امسال از فرودگاه ارومیه خواهد بود و  پروازهای رفت به مقصد فرودگاه مدینه و پروازهای برگشت از مبداء فرودگاه جده صورت خواهند گرفت.

ندیری افزود: زائران استان ابتدا به مدینه منوره مشرف خواهند شد و به اصطلاح مدینه اول هستند و پس از زیارت مرقد ائمه بقیع (ع) و درک حضور در مسجد النبی (ص) به مکه مکرمه مشرف شده و به انجام مناسک حج خواهند پرداخت.

وی در خصوص زمان برگشت زائران نیز عنوان کرد: زمان تقریبی برگشت زائران آذربایجان غربی ۲۴ تا بیست و هفتم شهریور ماه خواهد بود.

ندیری خاطرنشان کرد: ۹۶ نفر به عنوان عوامل اجرایی به زائران در این سفر همراه خواهند بود.

به گفته مدیرکل حج و زیارت آذربایجان غربی ۱۰ کاروان از زائران اعزامی متشکل از زائران زن و مرد اهل تسنن و هشت کاروان نیز متشکل از زائران اهل تشیع است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=266584

اخبار مرتبط

نظرات

چهارشنبه, ۲۷ تیر , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

ویژه نامه