پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

یادداشت؛

سلفی گیری نمایندگان با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پاسخی کوبنده به تحریم های جدید آمریکا بود!

به گزارش اروم نیوز ، مراسم تحلیف رئیس جمهور که برگزار شد در خور توجه بود.
از غربیان محترم که در این چهار سال کم در مقابلشان سر خم نکرده ایم،شخص در خور توجهی در این مراسم شرکت نکرده بود اما تا دلمان بخواهد پر بود از کشور های به اصلاح خودشان ذره بینی و زیر پونزی که حتی اسمشان تازه به گوشمان می خورد.
جا دارد که مدعیان وخود شیفتگان غربی پاسخگو باشند که بعد از این همه زانو زدن وسر خم کردن نتیجه چه شد؟ آیا چیزی جز بُرد و خورد بود؟!
این مراسم در مقطعی برگزار شد که چند صباحی از تحریم های جدید آمریکا علیه ایران نمی گذشت، تحریم هایی که دیگر نه جسمی برای برجام باقی گذاشته است و نه روحی.
قرار بود مسئولین امر که شامل نمایندگان مجلس هم می شود پاسخ کوبنده، محکم و درخور این اقدام انجام دهند چراکه این عهدشکنی تکرار مکررات است.
اما در این مراسم با گرفتن عکس های متنوع نمایندگان ملت با نماینده اتحادیه اروپا، خود که هیچ بلکه مردم را نیز به ذلت کشاندند و انتشار این عکس ها حتی داد حامیان خودشان نیز بلند کرد.
این اقدام نامیمون حتی در رسانه های خارجی نیز بازتاب داشته و بیشتر از مراسم تحلیف خبرساز شد و دست به دست گشت و خنده ای تلخ بر لبان ملت نشاند.
کسانی که قرار است از عزت ایران و سرمایه های ملی در مقابل سردمداران استعمار حمایت کنند اینگونه پی گرفتن عکس ذلیلانه هستند،چه بر سر ایران خواهند آورد؟!
هرچند از نمایندگانی که لیستی وارد مجلس شده اند و پشت گرمی آنها پول و اعتبار ابوی محترمشان بوده، فراتر از این نمی شود انتظار داشت.
به قول معروف از ماست که بر ماست!
با این اوضاع، دیگر بازی کردن ۲ فوتبالیست ایرانی در برار تیم رژیم غاصب و منحوس صهیونیستی جای مذمت ندارد، وقتی نمایندگان ملت اینگونه خود را برای گرفتن عکس با مسئولی که تحریم ها و فشارها علیه ملت ایران بی ربط به او نیست به آب و آتش می زنند.
کاش به گفته دوستانشان یک دوره نحوه آداب ورفتار با مهمانان خارجی برگزار میکردند تا این فضاحت به بار نیاید.
افرادی که ایران را تحریم می کنند و اجازه استفاده از فناوری بومی را به خودمان نیز نمی دهند و دائما در حال تهمت زدن هستند اینگونه اکرام میشوند.
مجلسی که جایگاه شهدایی چون آیت الله مدرس و آیت و دیالمه بود اکنون این تصویر از آن مخابره می شود.
افرادی که خون دانشمندان را ریخته اند و مدافعان حرم را اجیر می خوانند و ایران را ناقض حقوق بشر معرفی می کنند، از این پس با وقاحت بیشتری برخورد خواهند کرد چراکه متولیان امری که قرار بود پاسخ کوبنده و درخور شأن ارائه کنند، اینگونه از خود بی خود شده اند، بس هنوز هم میشود توهین وتحقیر بیشتری بر این مردمان تحمیل کرد.
این پیامی است که خانم موگرینی با خود به قاره سبز خواهد برد.
چه زیبا گفت فرزند شهید همت: “خدای را شاکرم که پدرم نیست که این روزها را ببیند…”
و در آخر توصیه می شود به هرکدام از این افراد نماینده نما یک صحیفه نور همراه با فیلم آرشیو رفتار امام خمینی(ره) با نماینده شوروی تقدیم شود هرچند که به ظاهر غرب زدگی در ژن این عزیزان نهادینه شده است وشاید به خاطر همین ژن است که تعدادی خود را برتر می دانند.
* فائزه مشهدی محمدپور

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=266538

اخبار مرتبط

نظرات

چهارشنبه, ۲۷ تیر , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

ویژه نامه