پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

با حضور استاندار آذربایجان غربی؛

مراسم معارفه فرماندار خوی با حضور استاندار آذربایجان‌غربی برگزار و سیدمحمد عابدی فرماندار این شهرستان شد.

به گزارش اروم نیوز، استاندار آذربایجان غربی در مراسم معارفه فرماندار جدید خوی گفت: شهرستان خوی با توجه به زیرساخت‌ها و جایگاه ویژه خود از جمله مرز رازی، قرار گرفتن در مسیر جاده ابریشم، میسر ارتباط با اروپا و کشور ترکیه، وجود ابنیه تاریخی باستانی ازجمله مزار شمس تبریزی و پوریای ولی به یکی از مهم‌ترین شهرهای استان آذربایجان غربی تبدیل کند.

وی افزود: در این شهر تفکرات و گرایش‌های مختلف سیاسی اجتماعی وجود دارد، استفاده از این تفکرات و ایده‌های هر جناح می‌تواند برای پیشرفت خوی مؤثر باشد، در این شهرستان با توجه به زیرساخت‌های موجود عنوان‌شده بهترین فرصت برای جذب سرمایه‌گذار است.

سعادت تصریح کرد : سرمایه‌گذاری در این شهرستان باعث رونق اقتصادی، ایجاد زمینه‌های اشتغال و افزایش تولید را رقم زده و می‌تواند نقطه پایانی برای تعطیلی کارخانجات و مراکز شهرک صنعتی در این شهرستان باشد.

وی با اشاره به زیر ساخت قوی شهرستان خوی افزود : خوی از چند جهت از جمله راه‌آهن در وضعیت خوبی قرار دارد و دیگر زیرساخت‌های آنها اعم از جاده، فرودگاه تأمین شده است و متأسفانه راه‌آهن در شهرستان‌های ارومیه و ماکو وجود ندارد و زیرساخت‌ها و زمینه کار را برای انتقال آن به این دو شهر فراهم کرد.

استاندار آذربایجان‌غربی در ادامه خاطرنشان کرد: در دولت یازدهم از جمله پیگیری‌ها و دغدغه این دولت پایانه مرز رازی و جاده موصلاتی خوی به قطور بود که با پیگیری‌های همه مسئولین و سفر رئیس سازمان برنامه ‌و بودجه کشور و دستور موافقت ایشان اعتبار آن تصویب و ابلاغ شد و طی هفته گذشته نیز با سفر وزیر راه و شهرسازی  این پایانه کلنگ زنی شد.

وی در ادامه از وصل شدن منطقه رازی به منطقه آزاد ماکو را از مهم‌ترین خواسته‌های مردم این شهرستان عنوان نمود و ضمن اظهار امیدواری افزود : با پیگیری‌های نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی این مسئله محقق شود، چراکه در صورت این‌که این دو منطقه باهم یکی شوند آذربایجان غربی شاهد پیشرفت اقتصادی بیش از پیش خواهد بود.

سعادت خاطر نشان کرد : در بین چهار محور عنوان‌شده مقام معظم رهبری بر مشارکت حداکثری مردم جمهوری اسلامی ایران تأکید داشتند که خوشبختانه مردم در یک حضور حماسه وار ثابت کردند که همیشه در مواقع حساس مردم و مسئولین باهم هستند و مشت محکم دیگری بر پیکره دشمنان نظام و انقلاب زدند.

منبع : فارس

 

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=266477

اخبار مرتبط

نظرات

یکشنبه, ۲۸ مرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

یکشنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
یکشنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
شنبه, ۲۷ مرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه