پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

اروم نیوز گزارش می دهد:

جنگل های منطقه مارمیشوی ارومیه در حالی از روز گذشته می سوزند که این امر تنها به دلیل بی توجهی گردشگران به طبیعت و رهاسازی زغال های داغ در میان درختان رخ داده است.

به گزارش اروم نیوز، از عصر روز جمعه آتش سوزی در جنگل های مارمیشو آغاز شده و هم اکنون نیز این اتفاق با وجود پیگیری ها و فعالیت تمام وقت نیروهای امدادی در حال گسترش است.

با وجود تمام تدابیر اندیشیده شده توسط مسئولین استانی، هم اکنون این آتش سوزی گسترش یافته و کار به جایی رسیده که مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان غربی از اعزام امداد هوایی برای اطفای آتش خبر داده است.

تاکنون علت اصلی آتش سوزی سهل انگاری گردشگران در رعایت نکردن الزامات آتش سازی و پخت و پز میان درختان اعلام شده که در نهایت منجر به رهاسازی زغال های داغ در میان درختان می شود.

هرچند آتش سوزی در قله های مارمیشو رخ داده و روستاهای اطراف این منطقه در امان هستند، اما نباید اهمیت این حیط زیست طبیعی در زیبایی منطقه و نیز اکوسیستم مناطب در روستاهای اطراف را نادیده گرفت.

تاکنون و بر اساس اعلام منابع رسمی، بیش از ۵۰ هکتار از جنگل های این منطقه در آتش بی تدبیری گردشگران سوخته است.

هلال احمر شهرستان ارومیه در پیامی از تمام افرادی که در زمینه امدادرسانی تخصص دارند خواسته تا نسبت به حضور در منطقه اعلام آمادگی کنند.

با توجه به گستره آتش، اطلاعات دقیقی از میزان خسارات مخابره نشده اما درخواست امداد هوایی برای اطفای آتش سوزی قطعا به منزله خطر زیست محیطی در منطقه خواهد بود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=266148

اخبار مرتبط

نظرات

چهارشنبه, ۲۷ تیر , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

ویژه نامه