پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

گزارش/

مدیران تامین اجتماعی آذربایجان غربی در حالی از بهبود وضعیت خدمات دهی در درمانگاه ها و بیمارستان های این سازمان خبر می دهند که واقعیت ملموس چندان هم با سخنان آن ها سازگار نیست.

به گزارش اروم نیوز، بیمارستان های سازمان تامین اجتماعی به عنوان پرتردد ترین مراکز درمانی در کشور شناخته می شوند که به دلیل بالا بودن حجم بیمه شدگان این سازمان، چنین ترافیک کاری دور از انتظار نیست.

اما این تردد و ترافیک نفرات در بیمارستان های وابسته به این سازمان نه تنها موجب خدمات دهی مطلوب و به کار گیری متخصصین و پزشکان برتر نشده، بلکه موجب استفاده از توانمندی های پزشکان و کارکنان با رفتار نامناسب و در برخی مواقع ناپسند در مجامع عمومی شده است!

بیمارستان امام رضا(ع) نمود بارز درمانگاه ها و بیمارستان های تامین اجتماعی در آذربایجان غربی است که باید به عنوان نماد اصلی خدمات دهی این سازمان نیز شناخته شود. بیمارستانی که هرگاه به آن مراجعه کنیم باید ساعاتی را در انتظار نوبت و البته رسیدگی به مشکلات بمانیم.

ازدحام بیماران در بخش های مختاغ، نبود رسیدگی مناسب به ارباب رجوع، نوبت دهی نامنظم و بدون رعایت حقوق شهروندی، بهره گیری از برخی پزشکان کم حوصله و در برخی مواقع بی حوصله و نیز تجویز برخی داروها و نسخه های نامرتبط با اوضاع بیماران جزو مواردی است که در بیمارستان امام رضا(ع) و بسیاری از بیمارستان های وابسته به تامین اجتماعی مشاهده می شود.

اما نکته جالب توجه آنجا است که مسئولین تامین اجتماعی در استان و شهرستان های مختلف چنین مشکلاتی را منکر شده و ادعای خدمات دهی مطلوب در این بیمارستان ها را دارند. ادعایی که خیلی دور از ذهن نیست، چراکه هیچ اطلاعی از اوضاع مراکز تحت پوشش خود ندارند.

مدیران درمان تامین اجتماعی ادعا دارند که سیستم نوبت دهی تلفنی در بیمارستان های این سازمان راه اندازی شده و مردم با نوبت دهی های تلفنی امورات خود را رتق و فتق می کنند، اما آنچه واضح و مبرهن است رعایت نشدن نوبت مردم و مشکلات بسیار فراوان در قبال این امر است که به عنوان اصلی ترین دغدغه بیماران و خانواده بیماران شناخته می شود.

در کنار تمام این مشکلات، باید آن پزشکانی را یادآور شویم که برای معالجه بیماران به راحتی آن ها را به مطب خود هدایت کرده و نسبت به خدمات دهی در بیمارستان زحمت چندانی نمی کشند، چراکه بیمارستان برای آن ها به عنوان سرگرمی بوده و هیچ منفعتی برایشان ندارد.

با این تعاریف، باید منتظر ماند و دید که آیا واقعا مسئولین تامین اجتماعی فرصتی برای بازدید واقعی و نه خودنمایی از بیمارستان های خود خواهند داشت یا اینکه همچنان در جهل مرکب خود مانده و فرصت سوزی را به اقدام مناسب ترجیح می دهند؟!

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=265524

اخبار مرتبط

نظرات

چهارشنبه, ۲ خرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

سه شنبه, ۱ خرداد ۱۳۹۷
دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

ویژه نامه