پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

مدیرکل بهزیستی استان آذربایجان غربی گفت: متاسفانه ۳ اسیب اجتماعی مهم در جامعه وجود دارد که نیاز به توجه بیشتر مسولان دارد که این سه نوع اسیب شامل اعتیاد، طلاق و انحرافات جنسی می شود.

به گزارش اروم نیوز, سعید فریور پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت هفته بهزیستی ترتیب یا فت اظهار داشت:سازمان بهزیستی در ۲۴تیر ۵۹با مصوبه مجلس با ادغام ۱۶موسسه و NGO که در امور خیریه فعالیت داشتند ایجاد شده است.

وی فلسفه وجودی تشکیل سازمان بهزیستی را خدمت به جامعه محروم و معلولین و افراد نیازمند جامعه عنوان کرد و گفت:در حال حاضر ۱۸۹وظیفه برای این سازمان تعریف شده است.

فریور با بیان اینکه اداره کل بهزیستی استان از پنج معاونت پیشگیری، توانبخشی امور، امور اجتماعی ، اشتغال و مشارکت های مردمی تشکیل شده است افزود: خوشبختانه اداره کل بهزیستی استان در سال گذشته رتبه ۱۷ کشوری را به خود اختصاص داده است.

مدیرکل  بهزیستی استان از مهترین وظایف اصلی سازمان به توانمند سازی جامع هدف این مجموعه اشاره کرد و گفت: حمایت از زنان سرپرست خانوار، کودکان بی سرپرست، معتادین بهبودیافته ،بیماران روانی و مزمن، بیماران اوتیسم و کسانی که با مشکلات معلولیت جسمی و حرکتی دارند وظیفه این سازمان می باشد.

وی در خصوص آسیب های اجتماعی نیز افزود:متاسفانه اسیب های اجتماعی در جامعه به حدی رسید که حساسیت رهبر معظم انقلاب را بر انگیخته است.

فریور افزود:متاسفانه  ۳اسیب اجتماعی مهم در جامعه وجود دارد که نیاز به توجه بیشتر مسولان دارد که این سه نوع اسیب شامل اعتیاد، طلاق و انحرافات جنسی می شود.

وی گفت:در حال حاضر ۱۷هزارو ۲۵۰نفر مستمری بگیر سازمان بهزیستی استان می باشد و تعداد کل خانواده های تحت پوشش بهزیستی نیز ۶۸هزارو ۱۶۴نفر است.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی تعداد معلولین استان را نیز ۴۳هزارو ۵۰۰نفر عنوان کرد و گفت:خانوارهای حوزه اجتماعی تحت پوشش این سازمان نیز ۵هزارو ۴۸۶نفر می باشند.

به گفته فریور استان آذربایجان غربی جز ۴ استانی است که دارای آمار بالای بازماندگان از تحصیل  است بطوریکه تعداد ۴هزار کودک بازمانده از تحصیل در استان شناسایی شده است.

وی تصریح کرد:از این تعداد نیز ۱۷۰۰کودک در مقطع ابتدایی بازمانده از تحصیل هستند که البته با توجه به برنامه ریزی صورت گرفته به ازای هر کودکی که بتوان دوباره به تحصیل باز گردانده شود مبلغ ۵۰۰هزار تومان به هریک از ۱۴موسسه ای که با آن در این حوزه قرارداد داریم پرداخت خواهد شد که البته ۴۵۰ هزار تومان این مبلغ هزینه تحصیل و ۵۰ هزارتومان حق الزحمه آن مسسه می باشد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=265476

اخبار مرتبط

نظرات

شنبه, ۲ تیر , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

چهارشنبه, ۳۰ خرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه