پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی:

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی گفت: با توجه به الزام ثبت معاملات دستگاه‌های دولتی در سامانه ستاد تا كنون ۵ هزار مناقصه دستگاه اجرایی در این سامانه به ثبت رسیده است.

به گزارش اروم نيوز، رمضانعلی صادق زاده در نشست خبري با اصحاب رسانه كه با هدف معرفي سامانه تدارکات الکترونیکی دولت ترتیب یافته بود اظهار کرد: هدف از راه‌اندازی اين سامانه  را انجام معاملات دستگاه‌های اجرایی در قالب سامانه الكترونيكي ستاد عنوان کرد.

وی افزود: با راه اندازی این سامانه دستگاه‌های اجرایی ملزم هستند تا تمامی مراحل یک معامله اعم از ثبت و اعلان عمومی مزایده، مناقصه و خرید، اعلام به برنده و انعقاد قرارداد و هم‌چنین مراحل تحويل کالا، خدمت و تبادل وجه را به‌صورت غیرمتمرکز و از طریق سیستم یکپارچه و استانداردی که تمامی الزامات قانونی معاملات در آن رعایت شده است، انجام دهند.

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی افزود: در همين راستا استان آذربايجان غربي به عنوان اولين استاني بود كه انتخاب شد تا فرهنگ سازي استفاده از اين سامانه از این استان آغاز شود.

وی با بيان اينكه با راه اندازی سامانه تدارکات الکترونیکی دولت (ستاد) عليرغم جلوگيري از رانت خواری و بروز فساد در جامعه صورت می گیرد تصریح کرد: توجه بیش از پیش به تولید داخل و موضوع اقتصاد مقاومتی نيز از دیگر مزاياي اين طرح می باشد.

صادق زاده گفت: بر همين اساس با توجه به الزام ثبت معاملات دستگاه‌های دولتی در سامانه ستاد تا كنون ۵ هزار مناقصه دستگاه اجرایی در این سامانه به ثبت رسیده است.

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی گفت: استان آذربایجان غربی در رتبه بندی دستگاه های اجرایی رتبه ۲۵ را دارد چراکه هم تعداد تامین کنندگان و هم دستگاه ها دولتی تا کنون در این استان استقبال کمتری از این سامانه داشته اند.

صادق اسكندري مدير كل سازمان صنعت و معدن و تجارت آذربايجان غربي نيز در ادامه جلسه با اشاره به پيشگامي استان آذربايجان غربي در راستای اجراي سیاست‌های دولت افزود: از اين رو يكي از اولويت هاي مهم سازمان صنعت، معدن، تجارت ارائه خدمات به صورت الکترونیکی و سیستمی مي باشد که یک ظرفیت مناسب برای واحدهای تولیدی، صنفی، افراد حقیقی و افراد حقوق بشمار می رود.

وي اظهار داشت: بنابراين در همين راستا نامه‌ای به دستگاه‌های اجرایی ارسال شده است که ۱۱۴ کالای خارجی که مشابه تولید داخلی توسط دستگاه های دولتی ممنوع اعلام شده ا ست.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=265250

اخبار مرتبط

نظرات

شنبه, ۲ تیر , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

چهارشنبه, ۳۰ خرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه