پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

یادداشت؛

درخواست اجرای امری با جبر پلیسی از فردی که علت اجرای آن را نیز به درستی درک و پذیرش نمی کند چه واکنش هایی را در پی خواهد داشت؟!

اروم نیوز ـ امروزه پوشش زنان در جامعه به یک معضل تبدیل شده و نمی توان گفت مقصر اصلی کیست ، تاثیر فرهنگ غربی یا کم کاری مسئولین دولتی و اینکه آیا راه حل هایی که  برای از بین بردن این مشکل ارائه می شود درست است؟ و اصلا آیا این واقعا یک مشکل است؟ یا چنانکه روشنفکرنماهای سکولار می گویند زنان باید در انتخاب پوشش خود با هر شکلی و به هر قیمتی که برای جامعه تمام شود آزاد باشند؟

به راستی جای بسی تعجب است چرا بیشترین واردات را لوازم آرایشی و بهداشتی به خود اختصاص داده اند؟

دین اسلام حجاب را امر ضروری و راهی برای رستگاری و پاکی دانسته پس قطعا زنان یک جامعه مسلمان باید این امر را رعایت کنند ولی آیا وادار کردن آن ها به این امر راه حل مناسبی است؟

جای تعجب فراوان است از مسئولان شورای عالی انقلاب فرهنگی که بدون تصویب طرحی در باب الزام ارگان های مسئول در وزارت ارشاد، آموزش و پرورش، صدا و سیما، سازمان تبلیغات اسلامی و حتی وزارت بازرگانی که موظف است جلوی عرضه لباس های مغایر با پوشش اسلامی را بگیرد؛ طرحی را با عنوان گشت ارشاد تصویب کرده اند که چندان جالب نیست.

براساس نظر کارشناسان چنین برخورد بازدارنده ای که در گشت ارشاد شاهد آن هستیم، قبل از اعمال تمام آن اقدامات پیشگیرانه، نه تنها وضع حجاب را بهتر نکرده بلکه یک حس نا امنی در جامعه به وجود آورده که خود باعث وخیم تر شدن اوضاع می شود. درخواست اجرای امری با جبر پلیسی از فردی که علت اجرای آن را نیز به درستی درک و پذیرش نمی کند چه واکنش هایی را در پی خواهد داشت؟!

آیا بروز کمپین های شرم آور و مخرب وجهه نظام اسلامی همچون «کمپین بی حجابی یواشکی» و امثال آن که همه روزه توسط شبکه های لجن پراکنی غربی نیز تبلیغ می شوند امری است که بتوان آن را نادیده گرفت؟

یا باید این واقعیات را پذیرفت و عوامل موجد را یکی پس از دیگری برطرف کرد؟

پیشنهاد تعطیلی گشت ارشاد و بی توجهی به سراشیبی که روند سیر پوشش در آن افتاده است، قطعا جامعه را به قهقرا می برد اما راه حل شتابزده برخورد پلیسی نیز نه تنها اثری نمی بخشد بلکه می تواند سرعت بخش روند مخرب موجود و انگیزه بخش بدحجابان در جدیت و تشکل یافتن و منسجم شدن در فضای حقیقی یا در فضای مجازی باشد.

به درستی که اصلاح وضعیت حجاب در جامعه باید از مرحله فرهنگسازی و اقدامات فرهنگی متناسب با اقشار مختلف عبور کند و سپس به فکر الزام برای این امر باشند.

در خواب دستگاه های فرهنگی متولی امر حجاب و عفاف که تمام فکر و ذکرشان به طراحی پوستر و بنرهای بی ثمر است، باید دید چه کسانی عهده دار این مقوله ارزشی و مهم در جامعه خواهند بود؟

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=265209

اخبار مرتبط

نظرات

شنبه, ۲ تیر , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

چهارشنبه, ۳۰ خرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه