∴ هنرمندان انقلابی به معرفی مبانی اصیل اسلامی توجه کنند

رئیس کمیسیون فرهنگی ـ اجتماعی شورای عالی انقلاب فرهنگی:

رئیس کمیسیون فرهنگی ـ اجتماعی شورای عالی انقلاب فرهنگی خواستار توجه هنرمندان انقلابی به مقوله معرفی مبانی اصیل اسلامی در قالب های مختلف شد.

به گزارش اروم نیوز، حسن بنیانیان صبح امروز در نشست هم اندیشی سبک زندگی اسلامی که با حضور جمعی از هنرمندان و فعالان فرهنگی در سالن اجتماعات حوزه هنری انقلاب اسلامی آذربایجان غربی برگزار شد، اظهار داشت: هنر باید در اختیار فرهنگ انقلابی و اسلامی باشد و برای این امر نیازمند نگاه ویژه هنرمندان انقلابی به مبانی اصیل انقلابی هستیم.

وی افزود: اینکه برخی فرهنگ های ناپسند در جامعه از سوی افراد مختلف رواج داده می شود امری است که باید با الهام از مباحث هنری در عرصه های مختلف پاسخ داده شده و به این ترتیب زمینه برای سطح دانش انقلابی فراهم شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی ـ اجتماعی شورای عالی انقلاب فرهنگی، با اشاره به اینکه حضور هنرمندان متعهد انقلابی در میادین مختلف نشان دهنده توجه اهالی هنر به مبحث مهم فرهنگ اسلامی است، تاکید کرد: اگر برخی در مجامع عمومی رفتار ناپسند و برداشت های نادرست از برخی رفتارها دارند، باید توسط هنرمندان و با زبان هنر واکاوی و تبیین شود.

این مسئول، در معرفی شاخصه های هنر واقعی انقلابی بیان داشت: هنر زمانی به معنای واقعی مفهوم انقلابی پیدا می کند که در زمینه های مختلف در زندگی مردم اثرگذار باشد و برای رسیدن به این هدف نیازمند تغییر نگاه هستیم.

بنیانیان، در پایان ضمن بیان این نکته که هنرمندان باید از جامعه اسلامی الگوگیری کرده و برای جامعه اسلامی الگوسازی کنند، خاطرنشان کرد: برای ارائه الگوی مناسب برای جامعه اسلامی و آرمانی مدنظر انقلاب اسلامی باید از جامعه اسلامی الگو گرفته شود و مردم را از الگوگیری از جوامع غربی دور کنیم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=265088

∴ دیدگاه کاربران
∴ اخبار شهرستانها
∴ تبلیغات