پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

اروم نیوز گزارش می دهد:

هرچند به گفته مسئولین شهری مسیر جاده دریا یا همان جاده چی چست خارج از محدوده محسوب می شود، ولی باید به این مورد پاسخگو باشند که دلیل ساخت شهربازی مدرن در انتهای همین جاده چیست؟!

به گزارش اروم نیوز، «جاده دریا، جاده گلمانخانه، جاده چی چست» و چند عنوان دیگر برای مسیری به کار می روند که محور مواصلاتی چندین روستا، مساکن مهر گلمان و نیز دهکده ساحلی(سابق) چی چست است.

این جاده با توجه به ساخت و سازهای بسیار در شهرک گلمان و البته رفت و آمد خودروهای سنگین راهداری و حمل مصالح ساختمانی، این روزها حال و روز چندان جالبی ندارد و هرروز نیز بدتر از روز گذشته در حال سپری کردن عمر آسفالت خود است.

البته هنوز کسی موفق نشده مسئول مشخصی برای این امر پیدا کند. چراکه نه مسئولین شهرداری حاضر به ورود مستقیم به مقوله ساخت و ساز و بهسازی جاده هستند و نه مدیران راهداری به فکر تلاش برای کمترین رسیدگی به آن!

تمام شکایات، درخواست ها، اعتراضات و پیگیری های اهالی روستاهای این مسیر و سایر ساکنان نیز با پاسخ منفی مسئولین مواجه شده و تنها خروجی آن تعریض بخش اندکی از جاده در قسمت هایی از آن و نیز جدول کشی ناقص ابتدای جاده بوده که همین جدول کشی خود خطرات بسیاری برای رانندگان و خودروهای عبوری ایجاد کرده است!

البته همین تعریض نامناسب و بدون هیچ گونه علایم خطر و سرعت گیر در ورودی روستاها موجب ایجاد خطرات بسیاری برای اهالی و به خصوص دامدارانی شده که برای چرای دام ها مجبور به عبور از عرض جاده به سمت مراتع هستند.

جدول کشی های نامناسب و بدون رنگ آمیزی نیز موجب ایجاد خطراتی شده که این مورد با نصب تعدادی چراغ با نور اندک تا حدودی رفع شده است.

هرچند مسئولین شهری در این خصوص معتقدند که تعمیرات جاده روستایی بر عهده راهداری است و باید این اداره نسبت به بهبود و اصلاح وضعیت آن اقدام کند، اما مشخص نیست چرا در اقدامی جالب خودروهای سنگین خود را برای انتقال مصالح به دهکده ساحلی چی چست و شهربازی مدرن ارومیه به این جاده اعزام می کنند؟!

اگر واقعا این مسیر خارج از محدوده باشد که البته از تابلوی ابتدای جاده این امر مشخص است، و شهرداری خود را مکلف به رسیدگی به آن نداند، چرا با اعزام خودروهای سنگین خود وضعیت وخیم جاده را بدتر می کند و اهالی روستاها و ساکنان این مسیر را آزرده خاطر می کند؟!

بهتر است مسئولین به جای تلاش تبلیغاتی برای ساخت شهربازی مدرن ارومیه که در محلی نامناسب و به دور از دسترس عموم قرار دارد، اندکی به فکر امنیت جانی اهالی این مسیر نیز باشند که هرروز و هرشب باید با عبور از این جاده که برخی محل های آن دیگر از وضعیت آسفالت به سنگلاخی تغییر یافته جان خود را در خطر ببینند!

همین شهربازی در آینده ای نه چندان دور به محل قتل عام مردم شهر تبدیل می شود، چراکه جاده مواصلاتی آن می تواند به یکی از پرتصادف ترین و افزایش دهنده چشمگیر آمار مرگ و میر مبدل شود!

به هر حال شاید این اقدامات اجر و پاداشی نظیر رسیدگی به جاده امامزاده برای مسئولین نداشته باشد(که نه تنها هیچ تفاوتی با همین جاده دریا ندارد بلکه به دلیل حضور چندین باب مسکن مهر در انتهای جاده دریا، قطعا از بازدهی کمتری نیز برخوردار است) اما دعای خیر همین مردم می تواند نجات بخش آن ها از آتش بی مسئولیتی باشد.

به امید روزی که مسئولین به جای رابطه مندی و توسل به روابط دوستانه و خارج از محدوده وظایف خود به ضابطه مندی و اقدام متناسب با حوزه فعالیتی خود مقید باشند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=264955

اخبار مرتبط

نظرات

یکشنبه, ۲۸ مرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

یکشنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
یکشنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
شنبه, ۲۷ مرداد ۱۳۹۷

ویژه نامه