∴ اطلاعات ۲ هزار و ۳۷۲ هیأت مذهبی آذربایجان غربی در سامانه طوبی ثبت شده است

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان:

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان آذربایجان غربی گفت: اطلاعات ۲ هزار و ۳۷۲ هیأت مذهبی آذربایجان غربی در سامانه طوبی ثبت شده که بر اساس آخرین ارزیابی ها رتبه ۲ کشوری را به خود اختصاص داده ایم.

به گزارش اروم نیوز، حجت الاسلام و المسلمین محمد داداش زاده پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به تاریخچه تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی از سال ۶۰ اظهارداشت: با توجه به گستردگی فعالیتهای تبلیغی و ضرورت توجه به مولفه‌های فرهنگ دینی و گسترش آن در کشور دستور تاسیس این نهاد دینی فرهنگی را صادر کردند.

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری نیز هدف عمده تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی را احیا و اشاعه اندیشه تابناک اسلام در همه زمینه های مورد نیاز بخصوص در بین نسل جوان عنوان کرده اند.

وی گفت: احیا و اشاعه اندیشه تابناک اسلام در همه زمینه های مورد نیاز نسل جوان و تقویت روح عبودیت الهی و ترویج اخلاق اسلامی در میان مردم به ویژه نسل جوان، دفاع از اصول اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی، آرمان های انقلاب اسلامی، شناخت توطئه های فرهنگی وتبلیغی بیگانگان و تبیین انحطاط و بطلان مکتب های انحرافی و مبارزه با آفت های تهجّر با تکیه بر جامعیت اسلام و گسترش کمی و کیفی تبلیغات دینی مردمی و برانگیختن احساس مسئولیت عمومی در قبال اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی از مهمترین اهداف سازمان تبلغات اسلامی می باشند.

حجت الاسلام داداش زاده با اشاره به سیاست گذاری و برنامه ریزی تبلیغات دینی کشور، زمینه سازی برای سازمان یافتن نیروهای مومن و پیدایش تشکل های لازم و برنامه ریزی به منظور هدایت و تقویت نهادهای دینی و مردمی و تلاش در جهت احیا و اشاعه معارف دینی و فرهنگی، تاسیس مراکز اطلاع رسانی تخصصی، تبلیغی، دینی و سازمان دهی و الزام مبلغ در سراسر کشور با مشارکت حوزه های زیربط مراکز علمی، حوزوی و دانشگاهی و نظارت و نشر قران و کتب ادعیه را از جمله ماموریت های سازمان تبلیغات اسلامی عنوان کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی، در تشریح عملکرد این اداره اظهار داشت: بر اساس آخرین ارزیابی های صورت گرفته در کشور در خصوص فعالیت سامانه ثبت طوبی در حال حاضر استان آذربایجان غربی در سه ماهه اول سال ۹۶ توانسته در بخش انجمن های اسلامی رتبه ۸ کشور، کانون فرهنگی تبلیغی رتبه ۲ ، هیات های مذهبی رتبه ۲ و کانون مداحان نیز رتبه ۲ کشوری را به خود اختصاص دهد.

وی گفت: در حال حاضر نیز اطلاعات تعداد ۲ هزار و ۳۷۲ هیات مذهبی در سامانه ثبت طوبی ثبت شده است.

به گفته حجت الاسلام داداش زاده از اواخر سال ۹۵ تا کنون ۱۰۰ روحانی مستقر در روستاها و منطق حاشیه نشین استان مشغال به انجام فعالیت های فرهنگی هستند که از تببین مبانی دین اسلام و سبک زندگی، ترویج سبک زندگی با رویکرد اسلامی از جمله وظایف این روحانیون بشمار می رود.

وی اظهار داشت: در حوزه فرهنگی از جمله برنامه هایی که در دستور کار این نهاد دینی برای سال جاری قرار دارد برگزاری کارگاه های آموزش اخلاق و احکام کسب و کار ویژه اصناف، برگزاری دوره های آموزشی فرهنگی اجتماعی ویژه کارکنان دولت، برپایی ۱۰۰ پایگاه با عنوان بوستان معرفت برای ایام تابستان و همچنین در دستور کار قرار گرفتن تاسیس ۸ مدرسه علوم و معارف اسلامی صدرا در استان که البته در این زمینه هماهنگی های لازم نیز با سازمان تجهیز و نوسازی مدارس صورت گرفته است می باشد.

وی در خصوص آمار کانون های فرهنگی استان نیز تعداد آنها را در حال حاضر ۳۹ مورد عنوان کرد و گفت: اما در سدد افزایش آن به تعداد ۱۰۰مورد هستیم.

حجت الاسلام داداش زاده به اهم فعالیت های قرآنی صورت گرفته توسط این نهاد دینی در سال گذشته نیز اشاره کرد و افزود: در حال حاضر ۱۳۷ موسسه ، مرکز و خانه قرآنی در استان فعال هستند و در تلاش هستیم تا با تشکیل مجمع قرانی فعالیت های این بخش را انسجام دهیم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=264333

∴ دیدگاه کاربران
∴ اخبار شهرستانها
∴ تبلیغات