پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر بسیاری از راههای روستایی استان آذربایجان غربی وضع مطلوبی ندارند بطوریکه تنها ۴۷ درصد آنها اسفالت هستند.

به گزارش اروم نیوز، هادی بهادری صبح امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیر کل اداره راه و شهرسازی استان آذربایجان غربی که با حضور مسئولین کشوری و استانی در سالن اجتماعات اداره برق ارومیه برگزار شد گفت: امروز نصر مدیر سابق این اداره کل با علاقه و اراده خودشان تصمیم به ترک استان دارند و می خواهند راهی تهران شده و در وزارت راه و شهرسازی ادامه فعالیت دهند.

وی افزود: از طرفی نیز امیدواریم دوران مدیریتی پیش روی ابراهیم مبارک قدم مدیر جدید اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی دوره طلایی برای فعالیت های این مجموعه باشد.

بهادری اظهار داشت: شرایط اکنون وزارت راه و شهرسازی بگونه ای است که بنده از نزدیک مسایل و امورات آن را درجریان هستم که چه تنگناهایی در بودجه دارد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: موضوع مهمی که امروز در شهر های استان و بخصوص در ارومیه داریم موضوع حاشیه نشینی است.

وی سامان دهی جدی در خصوص حاشیه نشینی را یکی از اولویت های مهم این استان عنوان کرد و افزود: متاسفانه در حال حاضر ۲۰۰ هزار نفر از جمعیت این شهرستان در مناطق حاشیه نشین زندگی می کنند.

وی رسیدگی به انظباط شهری و تخلفات ساختمانی را از مهمترین وظایف اداره راه شهرسازی عنوان کرد و گفت: انتظار می رود بلافاصله مقدمات طرح جامع شهر ارومیه آغاز شود.

بهادری اظهار داشت: با مطالعه طرح جامع شهر ارومیه می شود بسیاری از مشکلات موجود اعم از مشکلات مربوط به برخی تعاونی های مسکن نیز حل شود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: انتظار می‌رود که مطالعات طرح جامع شهر ارومیه به زودی آغاز شده و طرح تفکیک زمین‌های لشکر ۶۴ ارومیه نیز از وضعیت کنونی خارج شود.

بهادی افزود: مطالعات پهنه‌بندی لرزه‌ای استان از دیگر مطالباتی است که انتظار می‌رود مورد توجه قرار گیرد.

وی گفت: امیدواریم با رفع نواقصات مسکن مهر امسال این مساکن به پایان رسیده و تحویل متقاضیان شود.

بهادری از افزایش سهمیه قیر پروژه های عمرانی استان نیز خبر داد و گفت: بطوریکه این سهمیه به دو برابر افزایش یافته است.

به گفته بهادری در حال حاضر بسیاری از راههای روستایی استان وضع مطلوبی ندارند بطوریکه تنها ۴۷ درصد آنها اسفالت بوده و حتی بسیاری از راه های استان مانند راه ارومیه به مهاباد، راه سنتو به علت اینکه وضعیت مناسبی ندارند باعث شده اند استان آذربایجان غربی از بسیاری ظرفیت های گردشگری و تجاری محروم بماند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=264207

اخبار مرتبط

نظرات

چهارشنبه, ۲ خرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

سه شنبه, ۱ خرداد ۱۳۹۷
دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

ویژه نامه