∴ افزایش ۷۹ سانتیمتری تراز دریاچه ارومیه نسبت به مهرماه ۹۳

مدیرکل محیط زیست آذربایجان غربی گفتتراز دریاچه ارومیه در حال حاضر نسبت به مهرماه سال ۹۳حدودا ۷۹ سانتیمتر افزایش ارتفاع دارد.

به گزارش اروم نیوز، پرویز آراسته ظهر امروز در نشست خبری تشریح عملکرد دستگاه های اجرایی ذیربط در طرح های احیای دریاچه ارومیه، ۲ موضوع اصلی را باعث خشک شدن دریاچه ارومیه عنوان کرد و گفت: یکی از این موضوعات مسائل طبیعی و دیگری نیز فعالیت های انسانی می باشد.
وی با اشاره به وضعیت فعلی در یاچه ارومیه گفت: در حال حاضر تراز دریاچه ارومیه ۱۲۷۰/۸۵ است که نسبت به مهرماه سال ۹۳ حدود ۷۹ سانتیمتر افزایش ارتفاع داشته است.
وی مساحت عرصه آبی دریاچه ارومیه را حدود ۲ هزار و ۴۰۰ کیلومتر مربع عنوان کرد و گفت: در حال حاضر حجم آبی دریاچه ارومیه ۲ میلیارد و ۲۵۰ میلیون متر مکعب است که در مقایسه با شهریور ماه سال ۹۳ که ۵۴۰ میلیون متر مکعب بود شاهد افزایش چندین برابری هستیم.
مدیرکل محیط زیست آذربایجان غربی، در ادامه به پروژه های اجراشده توسط این سازمان در سال های ۹۳ و ۹۴ پرداخت و سپس به آخرین وضعیت حیات وحش استان اشاره کرد.
به گفته آراسته طبق آخرین سرشماری از حیات وحش دریاچه ارومیه تعداد ۲ هزار و ۲۰۰ قوچ میش ارمنی در جزایر کبودان، اسپیر و آرزو وجود دارد که وضعیتشان نیز بسیار مناسب است. گوزن زرد ایرانی هم طبق آخرین سرشماری در جزیره اشک ۲۰۰ راس است.
آراسته اظهار داشت: در حال حاضر ۴ تن سیست آرتمیا نیز خریداری و در سردخانه نگهداری کردیم که به محض اینکه وضعیت اکولوژیک دریاچه به حد مطلوب رسید به دریاچه ارومیه تخلیه خواهیم کرد.
به گفته آراسته ۳۰ خرداد ماه جلسه ارزیابی مجدد پل میانگذر که در حال حاضر توسط دانشگاه تبریز در حال بررسی و مطالعه است برگزار می شود.

 

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=264028

∴ دیدگاه کاربران
∴ اخبار شهرستانها
∴ تبلیغات