∴ وحدت کلمه یکی از رموز اساسی موفقیت انقلاب اسلامی است

استاندار آذربایجان غربی:

استاندار آذربایجان غربی گفت: وحدت کلمه یکی از اساسی ترین رموز در موفقیت انقلاب اسلامی و قیام های مردمی این انقلاب است.

به گزارش اروم نیوز، قربانعلی سعادت صبح امروز در مراسم گرامیداشت سالروز حماسه پانزدهم خرداد که در مسجد لطفعلی خان ارومیه برگزار شد، اظهار داشت: ️امام(ره) تاکید داشتند که باید پانزدهم خرداد زنده بماند و این امر در حال حاضر هم سفارش رهبری معظم انقلاب است.

وی افزود: ️مباحث نهفته در قیام پانزده خرداد باید برای نسل های بعد تبیین و معرفی شود.

استاندار آذربایجان غربی، ادامه داد: قیام مردم در ۱۵ خرداد به خاطر ماندگاری انقلاب اسلامی و نهضت اسلام بود و همین امر موجب ماندگاری این قیام است.

وی اضافه کرد: دعوت امام از علمای بزرگوار بخاطر اعتماد ایشان و ناشی از قرائت مترقی از دین اسلام بود.

سعادت بیان داشت: اتحاد مردم با روحانیت در قیام ۱۵ خرداد عاملی است که نشان داد هرجا اقشار مختلف باهم باشند میتوان به موفقیت نهضت امیدوار بود.

این مسئول، ادامه داد: مردم برای مقابله با ساختارهای طاغونی در دوران ستمشاهی قیام کرده و آن نظام را سرکوب کردند تا به این ترتیب زمینه برای ارتقای تعالیم معنوی اسلام فراهم شود. نگاه امام و بیان جدید و ممارست در ارائه تعالیم دین با نگاه جدید تنها با وحدت کلمه امکان پذیر شد.

استاندار آذربایجان غربی، در ادامه خاطرنشان کرد: وحدت رمز پیروزی است و امام خمینی نیز از این اصل به خوبی بهره برد. یکی از رموز اساسی پیروزی انقلاب اسلامی ایران همان وحدت کلمه و همراهی اقشار مختلف با یکدیگر بود.

وی ابراز داشت: حتی افراد خلافکار و دارای پیشینه نامناسب در مسیر پیروزی نهضت با مردم همگام شدند ودر برابر هجمه دشمنان ایستادگی کردند.

سعادت اضافه کرد: تشکیک در مورد اندیشه های امام باعث نگاه نادرست به مبانی انقلاب میشد اما ایستادگی ایشان بدلیل الهام از تعالیم دینی بود.

وی خاطرنشان کرد: دشمنی پس از انقلاب با مردم ایران اسلامی ناشی از نگاه مغرضانه و نادرست کشورهای غاصب و ستمگر بود که امروز هم شاهد آن هستیم.

استاندار آذربایجان غربی، همچنین تاکید کرد: دشمنان ایران را مقدمه ای برای تسلط بر جهان میدانستند که با پیروزی انقلاب اسلامی این امر غیرممکن و زمینه پیروزی های بعدی نیز فراهم شد.

وی، گفت: در دوره فعلی هم برگزاری قانونمند انتخابات مختلف و حضور مردم در صحنه نشانه دموکراسی دینی و ادامه مسیر نهضت امام در جامعه است.

سعادت ابراز داشت: مراسم گرامیداشت سالروز قیام ۱۵ خرداد باید منجر به بیداری بیشتر جامعه و ادامه بهتر مسیر شهدا باشد. اشکالات را نباید املا کنیم بلکه باید رفع کنیم که این امر با همراهی مردم ممکن میشود.

استاندار آذربایجان غربی در پایان تصریح کرد: مردم در انتخابات شرکت کردند و با آن همه مشکل اصل مشارکت را محقق ساختند. ️انتخاب نامزد موردنظر مردم با رای کم یا بالا مهم نیست بلکه باید مبانی اصیل همانند همین حضور حداکثری مدنظر باشد.

 

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=263559

∴ دیدگاه کاربران
∴ اخبار شهرستانها
∴ تبلیغات