اندازه فونت : +

به گزارش اروم نیوز، آیین عبادی سیاسی نماز جمعه در سراسر شهرستانها و بخشهای آذربایجان غربی برگزار و ائمه جمعه مطالبی را درباره مباحث روز مطرح کردند که به شرح ذیل است:

حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی در خطبه های این هفته نماز جمعه ارومیه با دعوت به رعایت تقوای الهی گفت:در استانه ماه مبارک رمضان قرار گرفته ایم و امیدواریم در این ماه بتوانیم موجبات رضایت حضرت حق را بدست اوریم.
وی گفت:ماه رمضان ماهی است که خداوند مومنان را به میهمانی دعوت می کنند و با نگاه رحمت به بندگان نگاه می کند و هر کس خداوند متعال را در این ماه یاد کند مورد استجابت قرار می گیرد.
امام جمعه ارومیه با بیان اینکه هر نفسی در این ماه ذکر ثواب دارد افزود:پیامبر اکرم ق فرمودند هر کس در این ماه اطعام دهد گناهان او عفو و ثواب ازاد کردن یک برده نسیب او می شود.
وی اظهار داشت:هرکس در ماه رمضان به زیر دستان خود سخت نگیرد خداوند نیز در قیامت حساب او را اسان می کند.
وی بهترین اعمال در این ماه را دوری از محرمات عنوان کرد و افزود:مومنان بایستی در این ماه هرچه می توانند توشه خیر جمع کنند.
حجت الاسلام قریشی بر اهمیت تلاوت و شرکت در جمع خوانی های قران در ماه مبارک رمضان نیز اشاره کرد و اظهار داشت:بحمدالله در استان اذربایجان غربی دو سال پیاپی است که جز استان های پیش رو در برگزاری جلسات جمع خوانی قران انتخاب می شود که امیدواریم امسال نیز همینطور باشد چراکه تلاوت و جمع خوانی قران باعث نزول رحمت الهی نسبت به ان جامعه می شود.
وی در خصوص تظاهر به روزه خواری در ایام ماه رمضان نیز افزود:معصیت و گناه اگر در خلوت و دور از چشم همگان باشد تنها شامل خود فرد گنهکار می شود اما اگر معصیت علنی و اشکارا حریم های الهی در جامعه شکسته شود مصیبت الهی نصیب ان جامعه می شود.
وی ضمن گرامیداشت سالگرد فتح خرمشهر نیز افزود:امیدواریم خداوند توفیق ادامه راه شهدا را به همه ما عنایت کند و ما نیز در بزرگداشت این ایام تمام تلاش خود را انجام دهیم چراکه اکنون در سایه رشادت ها و فداکاری های شهدا است که ما در امنیت و ارامش زندگی می کنیم.
امام جمعه ارومیه به سفر اخیر ترامپ ریس جمهور امریکا به کشور عربستان نیز اشاره و ان را مایه ننگ برای رهبران عربستان عنوان کرد و افزود:این نهایت خفت و خاری است که انهایی که داعیه خادمی حرمین شریفین را دارند به پیشواز مجسمه معصیت و گناه می روند و از او استقبال می کنند و دست دادن با نامحرمان را باعث افتخار خود می دانند.
وی تصریح کرد:کسی که به صراحت در ایام تبلیغات خود اعلام کرد که عربستان همانند گاو است که باید دارایی های او را دوشید و سپس او را ذبح کرد.
حجت الاسلام و المسلمین قریشی گفت:از این رو ما باید از خداوند متعال سپاس گذار باشیم که در کشوری زندگی می کنیم که تنها با یک سخنرانی او کل توطه ها و سیاست های دشمنان به هم می ریزد و تاسف بخوریم که رهبر کشورهای اسلامی فکر می کند با دیدار مجسمه معصیت و ذلت می تواند ایران را تهدید کند در حالی که نمی توانند.
وی در بخش دیگر سخنان خود افزود:بحمدالله در ۲۹اردیبهشت ماه ملت ایران وارد صحنه شدند و به منویات امام ره و رهبری لبیک گفته و حماسه دیگری را افریدند و عزت و اقتدار کشور را به جهانیان نشان دادند.
وی تصریح کرد:و این انتخابات در حالی در امنیت و ارامش در کشورمان برگزار شد که اخیرا شاهد بودیم در کشورهایی که مهد امنیت هستند چگونه با بمب گذاری ها امنیت و ارامش خود را از دست داده اند.
امام جمعه ارومیه پیروز اصلی این انتخابات را ملت ایران عنوان کرد و افزود:حال دیگر نوبت دولت است که آستین های خود را بالا بزند و با جدیت به وظایف خود عمل و مشکلات مردم را رفع و مطالبات رهبری را جامع عمل بپوشاند.
وی در پایان در خصوص برخی صحنه های قبل و بعد از انتخابات نیز که باعث شکسته شدن حرمت ها شد گفت :این صحنه ها به هیچ وجه قابل قبول نمی باشد چراکه باعث جریحه دار شدن قلب بسیاری از خانواده های شهدا شد و لذا مسولان باید نسبت به انتخابات بعدی تدبیری کنند تا دیگر شاهد توهین به احکام دین نباشیم.

فضای رقابت به رفاقت تبدیل شود
امام جمعه میاندوآب گفت: باید اتحاد و همدلی خود را حفظ کرده و همدل و همزبان بودن را فراموش نکرده و دست در دست هم داده و شهر و کشور خود را به سمت پیشرفت و تعالی سوق دهیم.
حجت الاسلام والمسلمین حمید حسن زاده در خطبه های نمازجمعه این هفته میاندوآب با اشاره به فرق سیاست الهی با شیطانی اظهار کرد: در سیاست شیطانی هدف وسیله را توجیه می کند ولی در سیاست الهی اینگونه نبوده و هدف وسیله را توجیه نمی کند.
وی افزود: امروز طرفداران سیاست شیطانی کسانی هستند که داعش و امثال آن را که وحشی ترین انسان ها هستند تقویت می کنند تا به هدف خود برسند و یا در هشت سال جنگ تحمیلی آمریکایی ها و اروپایی ها به صدام علیه ایران کمک کرده و با بمب های شیمیایی وی را تجهیز کردند.
امام جمعه میاندوآب با اشاره به عقد قرارداد تسلیحاتی ترامپ با عربستان، گفت: این افراد می خواهند با کمک سیاست های شیطانی با مسلمانان مقابله کنند و مسلمانان را به خاک و خون بکشند.
حسن زاده تصریح کرد: طرفداران این سیاست شیطانی کسانی هستند که خود عامل بمباران شیمیایی در حلبچه بوده ولی خود داعیه دار حقوق بشر می شوند.
وی گفت: سیاست و رفتار حضرت علی(ع) در جنگ های صفین و خیبر و نوع حکومت داری امیرالمومنین(ع) نمونه ای از سیاست الهی هستند.
امام جمعه میاندوآب با تاکید بر اینکه باید تقوای سیاسی داشت، اظهار کرد: باید مراقب باشیم تا شیطان در ما نفوذ نکند و سیاست ما سیاست الهی و رحمانی باشد.
حسن زاده با بیان اینکه دشمنان به دنبال تفرقه انگیزی هستند، افزود: امروز در موقعیت جنگ احزاب هستیم و دشمنان و جبهه کفر به صورت یکپارچه و متحد در مقابل جبهه حق و اسلام صف آرایی کرده اند و لذا باید مراقب و هوشیار باشیم.
وی تصریح کرد: باید اتحاد و همدلی خود را حفظ کرده و همدل و همزبان بودن را فراموش نکرده و دست در دست هم داده و شهر و کشور خود را به سمت پیشرفت و تعالی سوق دهیم.
امام جمعه میاندوآب هم چنین با تاکید بر قانونمداری در جامعه، اظهار کرد: عمل به قانون از هرج و مرج در جامعه جلوگیری می کند و همه باید مطیع قانون بوده و تابع باشند که این موضوع همان تقوای سیاسی است.
حسن زاده با تبریک به رئیس جمهور منتخب و هم چنین اعضای منتخب شورای شهر، گفت: به شوراهای دور چهارم هم که زحمت کشیدند خسته نباشد و به منتخبان تبریک می گوییم و آنچه که مهم است این است که باید تقابل ها و رقابت های دوران انتخابات به رفاقت تبدیل شوند.
وی با تاکید بر رعایت انصاف در قضاوت ها، افزود: همه باید دست به دست هم دهیم و برای خدمت به مردم تلاش کنیم، مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی که پیروز واقعی انتخابات بودند.

یورش به محل سکونت شیخ عیسی قاسم نشان از خباثت آل خلیفه است
امام جمعه پلدشت گفت: یورش به محل سکونت شیخ عیسی قاسم نشان از خبیث بودن آل خلیفه است و این اقدام را شدیدا محکوم می کنیم.
به گزارش آراز سسی، حجت الاسلام و المسلمین وحید طالبی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه پلدشت گفت: تقوا در تمام لحظات راه ساز است و انسان را از بلایای دنیا و آخرت نجات می دهد.
وی ضمن گرامیداشت ماه رمضان تصریح کرد: ماه رمضان، ماه نزول قرآن و میهمانی خدا است، در این ماه تمام دعاها مستجاب می شود.
امام جمعه پلدشت با اشاره به این که ماه رمضان ماه رحمت، بخشش و استغفار است، افزود: رمضان بهترین فرصت برای توبه و استغفار از گناه است و باید از لحظه به لحظه ان ماه نهایت استفاده را کرد.
به گفته وی انسان با روزه گرفتن سختی های دنیا و آخرت را بر خود آسان می کند.
حجت الاسلام و المسلمین طالبی با اشاره به انتخابات اخیر گفت: مردم با حضور پر شور خود در انتخابات برگ زرین دیگری را رقم زده و اقتدار خود را به رخ جهانیان کشدید.
وی تصریح کرد: باید با متخلفان انتخاباتی بصورت جدی برخورد شود.
خطیب نماز جمعه پلدشت افزود: شاه بیمار سعودی در حالی کشورمان را به حمایت از تروریسم متهم می کند که خود بانی و حضور داعش و تروریسم در منطقه است.
حجت الاسلام و المسلمین طالبی با اشاره حضور ترامپ در عربستان گفت: حضور مردم در انتخابات مشت محکمی را بر دهان استکبار زد.
امام جمعه پلدشت ضمن محکومیت اقدام آل خلیفه افزود: یورش به محل سکونت شیخ عیسی قاسم نشان از خبیث بودن آل خلیفه است و این اقدام را شدیدا محکوم می کنیم.

ماه رمضان، ماه عبادت و بندگی است

حجت الاسلام اسماعیل زاده امام جمعه موقت شهرستان ماکو در خطبه های نماز جمعه به فضیلت ماه مبارک رمضان اشاره کرده و گفت : روزه ماه مبارک رمضان بر انسانها واجب است که باید انسانها ان را به عنوان یکی از عبادات الهی اقامه کنند .
وی افزود : فلسفه تشریع روزه ماه مبارک رمضان این است که خداوند صراحتا در قران میفرماید : فعلکم تتقون یعنی تا اینکه تقوا پیشه کنید که در اخر ایه کتب علیکم الصیام امده است .
وی در ادامه گفت : ثمره این ماه رعایت حریم و حدود تقوای الهی است که امام سجاد (ع) در دعای رمضانیه در صحیفه سجادیه میفرمایند: پروردگارا بر محمد و ال محمد درود بفرست و کرامات و فضایل ماه مبارک را بر ما الهام کن ( در اینجا منظور از الهام ایجاد اتصال به کانون قدرت یا همان کانون وحی ) می باشد ، در این ماه باید انسان دچار معصیت نشود .
اسماعیل زاده در خصوص معصیت در ماه مبارک رمضان گفت : نجاشی یکی از اصحاب حضرت علی در ماه مبارک رمضان شرب خمر کرد که حضرت علی به وی ۸۰ ضربه تازیانه زد بعد وی را یک روز زندانی کرد و بعد ان حبس دوباره ۲۰ ضربه تازیانه زد که نجاشی از حضرت سوال کرد که ۸۰ ضربه حقم بود و حبس نیز حقم بود آن ۲۰ ضربه برای چه بود که امام فرمودند آن ۲۰ ضربه برای عمل نامربوطی بود که در ماه مبارک رمان انجام دادی .
وی تصریح کرد :حضرت علی (ع) فرمودند :بدبخت ترین و شنیع ترین افراد کسانی هستند که در ماه مبارک رمضان نتواند خود را در اقیانوس رحمت بی کران پروردگان قرار دهد .
اسماعیل زاده در خصوص مفهوم ماه رمضان گفت : تنها ماه از ماه های قمری که خداوند در ريالران آورده است ماه مبارک رمضان است .رمضان از ریشه رمض یعنی سوزاننده بعضی از ادبا تشبیه کرده اند که رمض یعنی باران پاییزی که هنگام بارش تمام کثافات و ناخالصی ها را شسته و با خود می برد رمض یعنی ریگ زار های داغ .
وی در حدیثی از امام باقز (ع) گفت : نگویید رمضان امد و رمضان تمام شد یا رفت امام می گوید این ماه را تکریم کنید که این اسم (رمضان)از اسم های اعظم خداوند است پس رمضان ماه انس با قران ، ماه عبادت در پیشگاه خداوند می باشد .
وی در خصوص سالروجز ازاد سازی خرمشهر گفت : ثمره های زیادی از ان زمان به دست امده است که باید نسل امروز ان را دانسته و فراموش نکنند .
وی از حضور مردم در پای صندوقهای رای تشکر کرد و گفت : این همکاری و همتهنگی شما ملت غیور خاری بر چشم دشمنان می باشد.
وی در مطالبه از شوراهای شهر گفت :وظیفه شما که رسیدگی به مردم و رسیدگی به خواسته های مردم میباشد در وعده اول پیگیر تعریض خیابان امام ماکو باشید که برای مردم تبدیل به یک دغدغه شده است .
وی گفت باید دقت کنید و به گوش باشید که حضور خوک صفتان اروپایی که مصداق مهم ان ترامپ می باشد در منطقه اصلا به نفع ما نیست پس هوشیار باشید .

انتهای پیام/

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=263155

مطالب مرتبط