اندازه فونت : +

منصور جلایر در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با اشاره به اینکه در حال حاضر ۹۴۷ واحد تولیدی در استان مشمول مقررات استاندارد اجباری و تحت پوشش اداره کل استاندارد می باشند گفت: البته از این تعداد نیز ۷۶۶ واحد فعال هستند.

وی از صدور  ۵۵۸ گواهینامه صادراتی در استان آذربایجان غربی طی سال ۹۵ خبر داد و افزود: ۱۵ هزار و ۸۶۶ مجوز وارداتی نیز در این مدت صادر شده که شامل لوازم خانگی، انواع قطعات خودرو، ماده شیمیایی، اقلام الکترونیکی و خودروهای سنگین می شود.

جلایر با بیان اینکه ۱ هزارو ۱۰۲ فرآورده  مشمول استاندارد اجباری در استان وجود دارد گفت: در سال ۹۵، ۱۷۸ پروانه کاربرد علامت استاندارد صادر شده که از این تعداد نیز ۱۶۱ پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری است.

مدیرکل استاندارد آذربایجان غربی تصریح کرد: البته ۲۳۷ پروانه کاربرد علامت استاندارد نیز طی سال گذشته تمدید و ۱۶ پروانه تعلیق و ۷۶ پروانه ابطال شده است.

جلایر از نمونه برداری ۱ هزارو ۸۶ مورد توسط اداره کل استاندارد استان خبر داد و افزود: ۸۶ مورد از این نمونه برداری ها متعلق به واحدهای تولیدی، ۷۷۸ مورد نمونه برداری از بازارتوزیع و عرضه و مابقی نمونه برداریها از اقلام صادراتی و وارداتی است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=262926