پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

آیین عبادی سیاسی نماز جمعه در شهرستانهای آذربایجان غربی برگزار و مطالبی درباره مباحث روز از جمله انتخابات در این خطبه ها مطرح شد.

به گزارش اروم نیوز، حجت‌الاسلام‌ والسلمین سید مهدی قریشی ظهر امروز در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه ارومیه اظهار کرد: مقدمات حج بیت‌الله الحرام و حج تمتع به‌وسیله مسئولان نظام جمهوری اسلامی ایران فراهم شده ‌که بیش از ۸۰ هزار نفر امسال به خانه خدا اعزام می‌شوند و در این سفر نیز می‌توانند مقبره حضرت محمد (ص) را نیز زیارت کنند.

وی افزود: عده‌ای که از مسائل دینی سر در نمی‌آورند برخی اوقات نظراتی مخالف با آموزه‌های دین بیان می‌کنند و خواستار این هستند که مخارج سفر حج خود را در داخل کشور به کار گیرند که کاری باطل است و دین ما و اهل بیت (ع) این موضوع را قبول ندارند.

قریشی خاطرنشان کرد: برای تمامی مسلمانانی که توان مالی دارند زیارت خانه خداوند واجب است و اگر این مهم را به‌جای نیاورند و چندین برابر هزینه این سفر هزینه کنند باید در آخرت به ممانعت از سفر به خانه خدا پاسخ دهند و اگر کسی به زیارت بیت خداوند متعال مشرف نشود این را بدانند که خداوند به این موضوع نیازی ندارد و اجتماع مسلمین در حج سبب برطرف شدن مشکلات مسلمانان می‌شود.

وی بیان کرد: عده‌ای سفر به مکه را مخاطره‌آمیز می‌دانند و از جان خود می‌ترسند و مردم باید بدانند که عهدنامه‌ای با کشور عربستان امضا شده ‌که باید امنیت کامل حجاج ایرانی را تامین کنند به‌طوری که کوچک‌ترین خطرات ایرانیان را در این کشور تهدید نکند و ایران اسلامی در همه حال امنیت مردم خود را حفظ می‌کند و باید از پیامبر اکرم (ص) الگو بگیریم که بدون توجه به دشمنان مشغول زیارت خانه خداوند می‌شدند.

امام جمعه ارومیه تصریح کرد: شرکت در انتخابات بسیار خوب است و عده قلیلی که هنوز شرکت نکرده‌اند باید به پای صندوق‌های رای بروند چرا که شرکت در انتخابات وظیفه شرعی و ملی است و از نظر شرعی مسئول اقدامات خود هستیم که عقل نیز به آن اقتضا می‌کند و در آخرت باید پاسخ‌گو باشیم

وی تأکید کرد: دشمنان و دوستان داخل و خارج کشور به انتخابات امروز چشم بسته‌اند به گونه‌ای که شرکت کردن حداکثری در انتخاب تیری از سوی مردم به قلب دشمنان است و موجب شادی دوست‌داران نظام جکهوری اسلامی، دین اسلام و رهبری می‌شود و باید افراد اصلح را انتخاب کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان غربی گفت: در کشورهای مرتجع برگزاری انتخاباتی همانند انتخابات ایران اسلامی انتخابات به خوبی ایران اسلامی برگزار نمی‌شود.

وی اظهار کرد: پیروز نهایی در انتخابات مردم هستند و نامزدهای انتخاباتی و هم طرفدارانشان باید نیت خود را خالص کنند و در راه الهی گام بردارند چرا که روزهای دنیا و زندگی به زودی عبور می‌ کنند و همانند دیگر ما نیز فانی هستیم و چشم از دنیا خواهیم بست.

خطیب نماز جمعه ارومیه افزود: عمل صالح در نهایت از انسان باقی می‌ماند و نباید بر سر مقام و منصب بحثی در بین مردم ایجاد شود و باید به هم‌نشینی با انبیا و اصیا الهی فکر کنیم و زندگی خود را پیش ببریم و کسی که تنها به فکر زندکی دنیایی باشند از لذت‌های معنوی و اقعی زندگی دور می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: ماه رمضان ماه بندگی برای خداوند متعال است و باید به‌گونه‌ای عمل کنیم که تنها در راه رضایت و خشنودی الهی باشد و اگر عمل حسنه و خیری انجام می‌دهیم تنها برای خداوند باشد و با این مهم درصدد این نباشیم که خود را به همگان نشان دهیم تا مایه مباهات در میان مردم باشد.

پیروز واقعی عرصه انتخابات، مردم ایران اسلامی هستند

امام جمعه میاندوآب گفت: هرکس که پیروز شود، چون مردم وارد صحنه شده اند، پیروز  واقعی مردم همیشه در صحنه هستند و مسئولان نیز وظیفه دارند تا از رای مردم مراقبت کنند و همه نیز به نتیجه انتخابات تمکین کنند.

به گزارش زرین خبر، حجت الاسلام والمسلمین حمید حسن زاده در خطبه های این هفته نماز جمعه میاندوآب با اشاره به اهمیت انتخابات ریاست جمهوری و تاکید بر حضور همه مردم در پای صندوق های رای، اظهار کرد: انتخابات نماد جمهوریت نظام است  و همه باید حضور پرشور داشته باشند.

امام جمعه میاندوآب با بیان اینکه هدف وسیله را توجیه نمی کند، افزود: نباید به بهای توهین، آبروریزی و تخریب به پست مورد نظر رسید چرا که برخلاف دین اسلام است.

وی با اشاره به وضع دوباره برخی تحریم ها توسط آمریکا علیه ایران، گفت: کسی که می گوید مذاکره نتیجه می دهد، خطا می کند چرا امکان اینکه مذاکره ایران و آمریکا که به نتیجه برسد وجود ندارد چرا که امکان ندارد نور و ظلمت یکسان باشند.

حسن زاده با تاکید بر تحقق اقتصاد مقاومتی و با بیان اینکه باید خود را از لحاظ اقتصادی قوی کنیم، تصریح کرد: برای اینکه بخواهیم محتاج دیگران نباشیم باید خود را از لحاظ اقتصادی قوی کنیم و در سال اقتصاد مقاومتی، خود را قوی کنیم.

امام جمعه میاندوآب با اشاره به اینکه پیروزی از آن مقاومت است، اظهار کرد: هرجا مقاومت است، پیروزی آنجاست و در آنجا دشمن به زانو در می آید، همانطور که کره شمالی و حتی خبرنگاران آن لباس رزم پوشیدند و مقابل آمریکا ایستادند.

وی با بیان اینکه پیروز نهایی انتخابات مردم هستند، افزود: هرکس که پیروز شود، چون مردم وارد صحنه شده اند، پیروز  واقعی مردم همیشه در صحنه هستند و مسئولان نیز وظیفه دارند تا از رای مردم مراقبت کنند و همه نیز به نتیجه انتخابات تمکین کنند.

کاندیداهای پیروز در انتخابات ریاست جمهوری و شواراهای شهر و روستا وعده های خود را بایست عملی سازند

حجت الاسلام نقی باقری امام جمعه شاهین دژ در خطبه های نماز جمعه امروز ضمن دعوت مردم به تقوی الهی فرا رسیدن سوم خرداد سالروز آزادی خرمشهر را تبریک گفت و افزود : چون این حماسه بخاطر رضای خدا و اسلام صورت پذیرفته است برای ما عزت و شوکت آورده است چرا که با حرکت عظیم رزمندگان اسلام در یک حماسه به یادماندنی و عملیات بیت المقدس توانستند پس از ۵۷۸ روز این شهر را از دست غاصبان بستانند و عزت همیشگی را برای ایران به ارمغان آورنند و آنانی که امروز سردار و سرهنگ را انکار میکنند بایست دستان سرداران،سرهنگ ها و بسیجیان را ببوسند چرا که اگر فداکاری این الگو ها نبود امروز شاهد این عظمت و ابهت ایران در بین جوامع بین المللی نبودیم

امام جمعه شاهین دژ گفت : امروز گاها عده ای در مقابل دوربین هزاران دروغ تحویل جامعه میدهند تا چند صباحی بر مسند مسئولیت و ریاست قرار بگیرند که این خود یک وسوسه شیطانی است.

وی تصریح کرد: امروز چطور کاندیداها خواب را بر خود حرام کرده اند و بدنبال مردم برای جمع آوری رای هستند باید بدانند که این بیخواب ها و دوندگی ها فقط خاص امروز نیست ،بایست شبانه روز در خدمت ملت باشند و همیشه نیازمند آنان و اگر بعد از پیروزی خدمتگزار ملت نباشند این خود نوعی بی انصافی است.

باقری در خطاب به ناظران و مجریان انتخابات افزود: مراقب آخرت خود باشند و با توجه به رعایت اصول و قوانین کاری خود اصل امانتداری را در اصول کاری خود قرار دهند.

وی گفت : فردای انتخابات روز اتحاد و همدلی است و هرکس انتخاب شود برای ما مقبول است اما انتظار میرود تا برای خدمت به خلق وارد میدان شده باشد.

امام جمعه شاهین دژ در پایان به سند ۲۰۳۰ که معاهده ای ننگین برای ایران خواهد بود اشاره داشت و اظهار کرد:این سند توسط دولت یازدهم به امضا رسیده است اما در فضای مجازی خلاف این عنوان میشود،این سند ضد شخصیت و فرهنگ یک جامعه است که رواج هم جنس بازی را در بین ملت دنبال میکند و قبول این یند بمنزله پایمال کردن خون شهداء و پاک کردن حماسه ۸ سال دفاع مقدس در اذهان است.

 

امام جمعه موقت بوکان در خطبه های نماز جمعه این هفته با بیان این‌که شرکت در انتخابات وظیفه همه است، اظهار کرد: شرکت حداکثری و حضور در پای صندوق‌های رای وظیفه همه ما مردم است که سرنوشت خود را بسازیم و از آن غافل نباشیم.

ماموستا خالد رسول‌زاده گفت: امروز صف‌های طولانی مردم و شرکت آنها در انتخابات برای تعیین سرنوشت خود دشمن را نامید و کور کرده است و در واقع مردم ما حماسه ساز شده‌اند و نشان دادند که به حرف دشمن گوش نمی‌دهند چون توسعه و پیشرفت شهر و مملکت خود را در گرو این انتخاب می‌دانند.

احمدی با دعودت از کسانی که تا کنون در پای صندوق رای حاضر نشده‌اند و یا موفق به رای دادن نشده‌اند بیان کرد: امیدواریم کسانی که تا کنون موفق به رای دادن و یا حضور در پای صندوق‌های رای نشده‌اند تا فرصت باقی است بروند و در انتخابات و تعیین سرنوشت شرکت کنند.

وی افزود: هرچند شرکت در انتخابات مهم است اما از آن مهمتر انتخاب افراد شایسته و اصلح است کا باید با دقت و از روی شناخت صورت بگیرد و از انتخاب به صورت طایفه گری و یا توصیه و قول و دلسوزی پرهیز شود بلکه با انتخاب درست در حق شهر و فرزندان خود دلسوزی کنیم.

امام جمعه موقت بوکان اظهار کرد: امیدواریم نتیجه انتخابات سبب خیر و برکت و پیشرفت و توسعه شهر و کشور شود و کسانی هم که روی کار می‌آیند به شعارهای تبلیغاتی خود عمل کنند.

رسول‌زاده در بخش دیگری از خطبه‌های امروز نماز جمعه با اشاره به فرارسیدن ماه مبارک رمضان بیان کرد: ماه مبارک رمضان نزدیک است و ما باید با دلی پاک و دستگیری از نیازمندان به پیشواز این ماه مبارک برویم و نیز از یاد نبریم که خداوند توبه پذیر است و اگر خدای نکرده در طول سال لغزشی داشته‌ایم توبه کنیم و تذکیه نفس و عمل را بجای آوریم.

انتهای پیام/

برچسب ها :
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=262826

اخبار مرتبط

نظرات

دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
یکشنبه, ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
شنبه, ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷
شنبه, ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷

ویژه نامه