پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

علی یف امروز در آذربایجان اسلامگرایان را قلع و قمع می کند و با هدف سرکوب اسلام ناب محمدی (ص)، شروع کرده به تاسیس مکتبهای آموزش دینی با هدف تحریف اسلام واقعی؛ اسلامی را تعلیم می دهد که فقط در راستای تامین منافع دولت لائیک و حاکمیت سکولار و ضد اسلام باشد.

به گزارش اروم نیوز، مجموعه مجلدات کتاب «مقصد ما پیشرفت است» شامل سخنان الهام علی یف در دوره ریاست جمهوری اش است که جلد ۳۸ آن به تازگی زیر نظر رامیز مهدی یف (مسئول دفتر رییس جمهور)  منتشر شد. جلد ۳۷ از این مجموعه، به موضوعات اسلام و صلح و همزیستی ادیان اختصاص دارد که بیشتر به تبلیغ اسلام به صورت نیم رخ نظر دارد یعنی اسلام صلح و محافظه کاری و عفو وبخشش بدون نظر به اسلام عدالت طلبی و مبارزه با ظلم و تجاوز و اشغالگری.

وی در این کتاب در دفاع از اسلام در مقابل ادعاهای گروههای ضد اسلام مثل داعش و دیگر تروریستهای مدعی اسلام می گوید:

«افسوس که در برخی مواقع در باره اسلام  به عمد اطلاعاتی نادرست و دروغ منتشر می شود و سیاست «اسلام هراسی» مورد هدف است، امروز در بین ادیان مختلف گفتگوها برپا می شود که البته به آن نیاز هست و مسائل مختلفی نشر می یابد. اما ما اتهامات نادرست در باره اسلام را رد می کنیم، اسلام دین دوستی و صلح است و امروز در بین دولتهای اسلامی روابط بسیار گرم و تنگاتنگ وجود دارد.»

البته این نگاه درست اما ناقص است، نگاه به نیم رخ اسلام است نه چهره کامل آن. در حالی که علی یف امروز در آذربایجان اسلامگرایان را قلع و قمع می کند و با هدف سرکوب اسلام ناب محمدی (ص)، شروع کرده به تاسیس مکتبهای آموزش دینی با هدف تحریف اسلام واقعی؛ اسلامی را تعلیم می دهد که فقط در راستای تامین منافع دولت لائیک و حاکمیت سکولار و ضد اسلام باشد همان اسلام سنتی حامی خلفای بنی امیه و بنی عباس.

این همان اسلام آمریکایی ملک عبدالله پادشاه اردن است که در سازمان ملل یا جایی دیگر در اروپا از آن سخن گفت و اسلام را فقط دین دوستی و صلح معرفی کرد و آمریکایی ها و اروپایی ها ( ظاهراً جان کری هم در آن اجلاس بود) برایش کف زدند و تشویق و تحسینش کردند، چون اسلامی را تبلیغ می کرد که با منافع ظالمانه آمریکا و اسرائیل و دیگر ستمگران و چپاولگران هیچ منافاتی ندارد، اسلامی بی خاصیت که جایش فقط در قلب انسانهاست نه در عمل آنها، و بیشتر طرفدار صلح با همه کسان و خسان است نه عامل تربیت انسان های پاک و مبارز و مؤمنان آگاه و صلح طلب و حقگرا و ضد ظلم و مجاهد.

عجیب این است که در این جلد ۳۷ از کتاب «الهام علی یف و پیشرفت و توسعه»، با توجه به منافع ملی کشور آذربایجان مطالب حاد و جذاب و مهم تر دیگری هم مخصوصا تجاوز ارمنستان و اشغال اراضی آذربایجان از زبان الهام علی یف گفته شده، اما خبرگزاری رسمی و دولتی آذربایجان (آذرتاج) و به تبع آن اکثر خبرگزاریها و رسانه های باکو روز ۱۵ آوریل ۲۰۱۷ (شنبه ۲۶ فروردین ۹۶) همزمان، این کتاب را با این تیتر درشت معرفی کردند:

«رییس جمهور: اسلام دین دوستی است»

یعنی همه چیز هماهنگ شده بود! حاکمیت و طراحان پیدا و پنهان سیاست باکو بخوبی می دانند که به ظاهر نمی توانند بگویند اسلام دین مبارزه با ظلم و ستمگری نیست و اسلام را نمی توانند از دل و جان و عمل مردم مسلمان آذربایجان حذف کنند، اما می توانند از آن به شکل بد دفاع بکنند، دفاع یک بُعدی و تحریف شده و به ظاهر منطقی و جذاب در نظر عامه مردم، یک دین بی خاصیت نشانش دهند مثل دیگر ادیان رایج مانند مسیحیت فعلی.

بی گمان این قبیل اقدامات همه در راستای جبهه بندی در مقابل اسلام راستین و تشیع زنده ای است که به مرکزیت جمهوری اسلامی و به روشنگری و رهبری انقلاب اسلامی در ۳۸ سال گذشته لرزه بر پیکر آمریکا و اسرائیل و اروپا انداخته و وعده قطعی محو رژیم صهیونیستی غاصب را در آینده ای نزدیک داده است.

طراحان صهیونیستی حاکمیت باکو، از چند سال پیش به این فکر افتاده اند که نگاه دین مدار مردم آذربایجان را باید از خارج مخصوصا از ایران به داخل آذربایجان معطوف دارند و حرکتی جدی و طراحی شده را راه بیندازند که اسلام سکولار و صلح جو  لیبیرال و ناقص را رسما تعلیم دهند و تبلیغ کنند که این کار را با دست افسر سازمان امنیت شوروی سابق و رییس فعلی اداره روحانیت قفقاز، دست پرورده شخص حیدر علی یف یعنی جناب شیخ الاسلام «الله شکور پاشازاده» – به عنوان نماد واقعی آخوند درباری! – شروع کرده اند.

در این اسلام جدید علی یفی –  آذربایجانی اولاً سعی بر آن است که در تعلیمات احکام و عقاید اولیه اسلامی مرزهای موجود در مذاهب اسلامی (شیعه و سنی) برداشته شود و به اسم وحدت و دوستی و صلح، یک مذهب بی هویت تراشیده و به خورد جوانان داده شود.

ثانیا – اسلام ناقص و نیم رخ ترویج شود، بدون توجه همه جانبه به همه آیات قرآن و تمام سیره و سنت معصومین (ع). یعنی حذف جنیه های مبارزه با تبعیض و ظلم و عدالت اجتماعی و سیاست بنیادین اسلام، همان اسلام آمریکایی.

مدرسه جدید دینی در نخجوان تاسیس شده است

در چند سال اخیر همزمان با باکو تغییراتی در جامعه دینی نخجوان شیعی هم ایجاد شده است. حاج سلطان نوروزاف که تا ۱۰ سال پیش آخوند رسمی و دولتی نخجوان و تا حدی هم شیعه سنتی و مومن به تشیع بود، کنارش زدند، به جایش آخوند حاج نبی را آوردند. دو سال پیش او را هم کنار زدند و سید جعفر نامی را آوردند که مقداری هم در ایران درس خوانده بود البته سوادش کم بود و عمومی.

اخیرا در یک سال گذشته آخوندی به نام «وقار» آمده و به اصطلاح خودشان به عنوان «قاضی» رسمی (رییس آخوندهای دولتی) منصوب شده که تحصیل کرده ترکیه و بنا بر نقل قول ها  سنی مذاق یا سنی مذهب شده است. البته از اوایل فروپاشی برخی افراد بسیار اندک در برخی مناطق نخجوان گرایش به سنی ترکیه ای پیدا کرده بوده، از جمله یک نفر معلم پیر به نام «ابراهیم» در روستای مذهبی «بَـنَـنیار» بود که سنی مذهب شده بود! آن جریان ادامه داشت و این «آخوند وقار» هم به عنوان آخوند رسمی، مدرسه ای دینی باز کرده و به همراه چند نفر بی سواد دیگر که معلومات عمومی از تعلیمات دینی دارند از جمله «حاج صاحب»، برای جوانان علاقمند و خانمها آموزش دینی می دهند. گفته می شود این آخوند وقار بی انکه تظاهر به سنی گری کند، مطالبی شبهه ناک در مقابله با باورهای مذهب تشیع مطرح می کند و و اندیشه دانش آموزان را به سوی سنیگری سوق می دهد.

انتهای پیام/

برچسب ها : برچسب ها: , , ,
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=262554

اخبار مرتبط

نظرات

سه شنبه, ۴ اردیبهشت , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

سه شنبه, ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷
سه شنبه, ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷
سه شنبه, ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷
دوشنبه, ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
دوشنبه, ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷

ویژه نامه