پایگاه تحلیلی خبری آذربایجانغربی \\\\\\\\\\\\

در سال زراعی گذشته؛

مدیر امور شعب بانک کشاورزی آذربایجان غربی از پرداخت ۲۸۳ میلیارد ریال غرامت به کشاورزان خسارت دیده از حوادث غیر مترقبه که باغات و اراضی زراعی خود را در سال زراعی ۹۵-۹۴ تحت پوشش صندوق بیمه کشاورزی قرار داده بودند، خبرداد.

بهنام شهدی در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با بیان این مطلب اظهار داشت:  این میزان غرامت به تعداد ۴۲ هزار و ۱۴۰ نفر از خسارت دیدگان در بخش باغات ، زراعت ، دام و طیور استان پرداخت شده است که در طی دو مرحله به حساب کشاورزان خسارت دیده واریز شده است .

شهدی گفت : در سال زراعی ۹۵-۹۴ سطح بیمه باغات استان در حدود ۲۰ هزار و ۱۶۱ هکتار ، بیمه محصولات زراعی ۲۷۹ هزار و ۷۳۷ هکتار و در بخش دام و طیور در حدود یک میلیون و ۱۶۷ هزار و ۶۲۸ هکتار تحت پوشش بیمه صندوق کشاورزی قرار گرفته بودند.

وی تاکید کرد : در حال حاضر تعداد ۸۰۰ مورد فقره پرونده خسارت دیدگان به علت مغایرت اطلاعات موجود و داشتن پاره ای از مشکلات در حال بررسی است که در صورت رفع مشکل این پرونده ها خسارت این افراد نیز جبران خواهد شد .

مدیرامور شعب بانک کشاورزی استان با بیان اینکه صندوق بیمه بانک کشاورزی تنها مرجع پرداخت خسارت به کشاورزان خسارت دیده از حوادث طبیعی است،  ادامه داد : امیدواریم  کشاورزان با رغبت بیشتر اراضی و محصولات کشاورزی خود را بیمه کنند تا در صورت نیاز بیمه به عنوان یک چتر حمایتی بتواند  بخشی از خسارت آنهارا جبران کند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=262231

اخبار مرتبط

نظرات

سه شنبه, ۱ خرداد , ۱۳۹۷

آخرین اخبار

سه شنبه, ۱ خرداد ۱۳۹۷
دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

ویژه نامه