در سال زراعی گذشته؛

مدیر امور شعب بانک کشاورزی آذربایجان غربی از پرداخت ۲۸۳ میلیارد ریال غرامت به کشاورزان خسارت دیده از حوادث غیر مترقبه که باغات و اراضی زراعی خود را در سال زراعی ۹۵-۹۴ تحت پوشش صندوق بیمه کشاورزی قرار داده بودند، خبرداد.

بهنام شهدی در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با بیان این مطلب اظهار داشت:  این میزان غرامت به تعداد ۴۲ هزار و ۱۴۰ نفر از خسارت دیدگان در بخش باغات ، زراعت ، دام و طیور استان پرداخت شده است که در طی دو مرحله به حساب کشاورزان خسارت دیده واریز شده است .

شهدی گفت : در سال زراعی ۹۵-۹۴ سطح بیمه باغات استان در حدود ۲۰ هزار و ۱۶۱ هکتار ، بیمه محصولات زراعی ۲۷۹ هزار و ۷۳۷ هکتار و در بخش دام و طیور در حدود یک میلیون و ۱۶۷ هزار و ۶۲۸ هکتار تحت پوشش بیمه صندوق کشاورزی قرار گرفته بودند.

وی تاکید کرد : در حال حاضر تعداد ۸۰۰ مورد فقره پرونده خسارت دیدگان به علت مغایرت اطلاعات موجود و داشتن پاره ای از مشکلات در حال بررسی است که در صورت رفع مشکل این پرونده ها خسارت این افراد نیز جبران خواهد شد .

مدیرامور شعب بانک کشاورزی استان با بیان اینکه صندوق بیمه بانک کشاورزی تنها مرجع پرداخت خسارت به کشاورزان خسارت دیده از حوادث طبیعی است،  ادامه داد : امیدواریم  کشاورزان با رغبت بیشتر اراضی و محصولات کشاورزی خود را بیمه کنند تا در صورت نیاز بیمه به عنوان یک چتر حمایتی بتواند  بخشی از خسارت آنهارا جبران کند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=262231

اخبار مرتبط

نظرات

آخرین اخبار