اندازه فونت : +

به گزارش اروم‌نیوز، امیرعباس جعفری صبح امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگاران اظهار داشت: حضور مردم برای انداختن عکس سلفی و تفریح در مسیر رودخانه های سیلابی موجب شده است تا نیروهای هلال احمر و انتظامی برای جلوگیری از حوادث احتمالی در این مکان ها مستقر شوند.

وی بیان کرد: بی احتیاطی شهروندان و حضور آنان در مسیر رودخانه های سیلابی موجب بروز خطرات احتمالی برای آنان از جمله غرق شدگی می شود و فرهنگ سازی در این زمینه ضروری است.

به گفته وی شهروندان خطرات سیل و سیلابی شدن مسیل ها را جدی را نمی گیرند و این امر باعث بروز حادثه های مختلف جانی با وجود حضور دستگاه های خدمات رسان و امدادرسان در منطقه می شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان غربی، با اشاره به اینکه در اثر بارش مستمر باران و طغیان رودخانه های آذربایجان غربی به سه پل در این استان آسیب و خسارت جدی وارد شده است، اظهار کرد: پل های گلستانه و سوسن آباد سیلوانای ارومیه و پل پوش آباد اشنویه دچار خسارت هایی شده و یک نوجوان ۱۲ ساله نیز با سقوط به رودخانه گدار اشنویه مفقود شده است.

وی با اشاره به اینکه به منازل مردمی آسیب نرسیده است، ادامه داد: تمامی نیروهای امدادی، راهداری و سازمان آب در آماده باش کامل و در حال رفع مشکلات موجود هستند.

مطالب مرتبط