اندازه فونت : +
یادداشت؛

سکوتِ مرگبارِ فرهنگ

اگر روزی شاعران و نویسندگان قهار و نامی در کشور داشتیم و در تمام عرصه‌های فرهنگی و ادبی از آن‌ها استفاده می کردیم امروز جای این نویسندگان و شاعران در اوضاع نامناسب فرهنگی خیلی خالی است.

به گزارش اروم نیوز، اگر نگاه اجمالی به تاریخ معاصر ادبیات داشته باشیم متوجه سیر نزولی تالیف و معرفی کتب فاخر نویسندگان و شاعران در دهه های گذشته خواهیم شد.

درست است که در سال های اخیر شاهد تالیف آثار فاخری چون دا و دختر شینا در حوزه ادب دفاع مقدس هستیم ولی قوت این آثار فاخر به اندازه ای نیست که بتواند موجی نو را د ادبیات ملی ایجاد کند و این عوامل سبب سکوت مرگبار فرهنگ در جامعه شده است.

سکوت سنگینی که امروز در جامعه گوش متولیان فرهنگی را ناشننوا کرده نشان از بحرانی دارد که فرهنگ و هنر اصیل ایرانی را به حاشیه برده است چرا که تفکرات سیاسی و جناحی مسئولان،دستگاه‌ها و متولیان امور فرهنگی بر ادب و هنر اصیل کشور سایه انداخته است و این بحران به ضرر جامعه هنری تمام خواهد شد.

می توان گفت اقدامات سیاستمداران متولی فرهنگ به جای احیای فرهنگ اصیل ایرانی فاموش شده چند دهه اخیر اعمال فرهنگ و هنر سیاسی در جامعه است.

از طرف دیگر با توجه به اینکه مردم جامعه در فضای مجازی غرق شده اند دیگر برای شناخت آثار فاخرهنری ندارند به همین دلیل است که می گوییم دیگر نفس‌های آلوده مردم جایی برای استشمام گل‌های شعری که در کتب شعری شاعران نامی وجود دارد ندارند.

امید است دوباره شاهد شکوفایی فرهنگ باشیم!!

انتهای پیام/

مطالب مرتبط