اندازه فونت : +

صد من یه غاز اقتصادی

در آستانه سال نو بازاریان جامعه و مردم با توجه به اینکه در تنگنای اقتصادی قرار دارند، هیچ‌کدام دل‌خوشی از وضعیت بازار و نقدینگی ندارند چراکه چندین سال است گرانی و نبود پول در چرخش برای بار چندم است که پای ثابت سفره‌های پوچ زندگانی شده و این‌ وضعیت امرار و معاش مردم را سخت کرده است.

به گزارش اروم‌نیوز، اگر کمی با دقت به مسئله نگاه کنیم عدم نظارت مسئولان راه را برای سودجویان هموار کرده تا هرچه می‌خواهند قیمت مایحتاج ضروری زندگی مردم را بالا بکشند و این امر اصلا تطابقی با جیب‌های پر از خالی ندارد.
مسئولان به رغم برخورداری از حق اوقات فراغت فرزندان به میزان ۵ میلیون تومان ناقابل موفق شدند چرخ سانتریفیوژ را با چرخ زندگی مردم گره بزنند و منافع ملی را با سیمان مقاوم سازی نمایند.
استراتژی هایی که فقط بخشی از نتایج آن باج گیری های غرب و دول ضعیف عربی از کشور، واگذاری و تعطیلی صنایع حساس هسته ای به غرب در عرصه سیاسی و رکود صنایع و بخش تولیدی کشور و ورشکستگی اقتصادی بوده است.
این اتفاقات در حالی است که دولت یازدهم با گذاشتن زنبیل نقدینگی هزار هزار میلیارد تومانی در بانک ها و سیخونک زدن به سیاست های انقباضی برای هدایت پول به سمت تولید همچون تعیین نرخ بالای سود سپرده و تسهیلات بانکی و کنترل مرزهای کشور برای واردات کالاهای خارجی، گام های جدی را در خلاف حمایت از تولید و در راستای تامین منافع خود برداشته است.
از سوی دیگر بانک های رباخواری که برکت را از سفره مردم ربوده اند بجای حمایت از تولید‌ داخلی به واردات اقلام خارجی به کشور روی آورده و رقیب بخش تولیدی کشور شده اند کما اینکه دست روی دست گذاشتن دولت به بهانه گشایش اقتصادی درپسابرجام، به مثابه ارسال کارت دعوت حضور رکود در عرصه‌ اقتصادی بود.
نتایج اجرای برجام نشان داد که شعار چرخیدن چرخ سانتریفیوژها به همراه چرخ زندگی مردم، چیزی جز دروغ سیزده نبوده و نیست؛ چرا که پس از اجرای برجام همراه با چرخ سانتریفیوژها،موتور زندگی مردم، جلوبندی تولید و صنعت، ترموستات بازار و باتری اتمی اقتصاد نیز با بی تدبیری این دولت خوابید تا چهل اقتصاددان عینکی در نامه‌ای به رئیس‌جمهور ضمن گوشزد نمودن سیاست‌های صدمن یه غازِ اقتصادیِ دولت بر لزوم تهیه یک بسته نجات اقتصادی مشتمل بر پنج محور اساسی تأکید کنند.
انتهای پیام/

لینک کوتاه مطلب : http://uromnews.ir/?p=260331

مطالب مرتبط