تاریخ : سه شنبه, ۱۸ مرداد , ۱۴۰۱
عالم اهل سنت در بوکان:

اهل بیت پیامبر (ص) نماد وحدت مسلمین هستند

  • کد خبر : 411974
  • 15 مرداد 1401 - 15:18
اهل بیت پیامبر (ص) نماد وحدت مسلمین هستند
ماموستا عبدالرحمان خلیفه زاده گفت: حادثه کربلا سر آغازی بی پایان برای حقانیت دین مبین اسلام بود در راه مبارزه با ظلم و ستم بود.

به گزارش اروم نیوز، ماموستا ملا عبدالرحمان خلیفه زاده در گفتگو با کانی پرس در خصوص ماه محرم و شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت حسین ( ع) و یارانش تصریح کرد: بی تردید حادثه کربلا نماد حقانیت اسلام حقیقی در برابر ظلم و ستم بود و این قیام سبب شد تا اسلام یک بار دیگر و از نو رخت مبارزه با تاغوت را بر تن کند و این مهم تا به امروز و بی تردید تا قیام قیامت ادامه خواهد داشت

وی در ادامه با بیان اینکه اهل سنت ارادت ویژه ای به اهل بیت پیامبر اکرم (ص) دارد تصریح کرد:  ما اهل سنت اهل‌بیت را نور چشم خود می دانیم زیرا اهل‌بیت نور چشم پیامبر اسلام (ص) هستند و نور چشم رسول خدا نور چشم ما نیز هست.

امام‌ جمعه سابق بوکان افزود: برخلاف تبلیغات گسترده دشمنان دین مبین اسلام، اهل بیت پیامبر اسلام پایه و نماد وحدت میان شیعه و سنی هستند و حضرت حسین (ع) و قیام وی در صحرای کربلا پرچم دار این پیوند ناگسستنی اند

این ماموستای برجسته اهل سنت افزود؛ امام حسین(ع) تمام قد و با مقاومتی بی‌نظیر مقابل دشمنان ایستادگی کرد و با نثار خون خود و ۷۲ تن از یارانش، دین اسلام را برای همیشه از گزند دشمنان بیمه کرد.

خلیفه زاده عنوان کرد: شهادت حضرت حسین ( ع) و یاران باوفایش در صحرای کربلا نقطه عطفی در تاریخ وحدت امت اسلامی بود که طی آن شیعه و سنی در یک صف واحد به خونخواهی وی قیام کردند و این مهم سراغازی مداوم برای شکست های مکرر دشمنان دین مبین اسلام از پیروان و عاشقان اسلام حقیقی شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: بی تردید تمام جهان اسلام و حتی دیگر امت های جهانی بر این مهم معتقد اند که امام حسین(ع) برای امر به معروف و نهی از منکر و احیای سنت پیامبر اکرم ( ص) که به فراموشی سپرده شده بود و برای نرفتن زیر بار ذلت قیام کرده است.

ماموستا خلیفه زاده ادامه داد: با نگاهی گذرا به تاریخ بعد از قیام کربلا به خوبی می توان دید که در هر جای از جهان مبارزه ای علیه ظلم و ستم شده با تاسی از قیام امام حسین (ع) بوده است .

این روحانی برجسته بوکانی در پایان گفت: حادثه کربلا و قیام امام حسین (ع) حاوی درس‌ها و پیام‌های آموزنده‌ای بوده و برای تمام مسلمانان نمونه و حجت است ،امام حسین (ع) برای اجرای عدالت و مقابله با ظلم در برابر استبداد و خودکامگی قیام کرد و جان مبارکش را در این راه فدا کرد؛ این قیام و جان‌باختگی برای مسلمانان و تمام انسان‌های آزاده درس است.

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=411974

برچسب ها

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه