تاریخ : دوشنبه, ۲۴ مرداد , ۱۴۰۱
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی:

۲۲۳ هزار تن گندم از زارعان آذربایجان غربی خریداری شد

  • کد خبر : 411423
  • 09 مرداد 1401 - 10:32
۲۲۳ هزار تن گندم از زارعان آذربایجان غربی خریداری شد
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: از ابتدای فصل برداشت تاکنون ۲۲۳ هزار تن گندم مازاد بر نیاز از زارعان استان خریداری شده که ۲۳ درصد نسبت به سال گذشته افزایش دارد.

اکبر کرامتی در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، اظهار داشت: امسال از مجموع ۳۸۱ هزار هکتار اراضی زیر کشت گندم این استان، ۹۱ هزار هکتار به صورت آبی و ۲۹۰ هزار هکتار به صورت دیم کشت شده و پیش بینی می‌شود بیش از ۵۴۲ هزار تن گندم از سطح گندم زارها برداشت شود.

وی با بیان اینکه بهای گندم خریداری شده به طور کامل به کشاورزان پرداخت شده است، اضافه کرد: ۶۳ مرکز خرید گندم در فصل خرید تضمینی این محصول در استان آماده دریافت گندم مازاد بر مصرف زارعان است.

کرامتی با اشاره به برنامه‌های سازمان برای سال زراعی جدید ادامه داد: تأمین ۲۰ هزار تُن بذر اصلاح شده برای زارعان و افزایش ضریب مکانیزاسیون کشاورزی در مزارع استان در سال زراعی جدید در دستور کار قرار دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی اظهار کرد: برنامه ما توسعه کشاورزی قراردادی برای کشت محصول گندم آبی و اجرای طرح جهش تولید در دیم زارها با همکاری و هماهنگی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در استان است که در تمام مزارع گندم دیم باید آن را اجرا کنیم.

وی گفت: در سال زراعی جاری بیش از ۱۴ هزار تُن بذر اصلاح شده در طبقات مختلف پنج رقم گندم آبی و ۶ رقم گندم دیم در اختیار کشاورزان قرار داده شده است.

کرامتی تاکید کرد: در سال زراعی جاری، زارعان استان در سطح بیش از ۲۱۱ هزار هکتار مبارزه با آفت سن گندم را داشتند که در نوع خود بی‌نظیر است.

وی یادآور شد: عملکرد خوبی توسط گندم کاران در خصوص مبارزه با انواع بیماری‌ها در سطح بیش از ۱۸۰ هزار هکتار از مزارع انجام شد که در تولید محصول سالم و عاری از آفت و ذخیره آنها در سیلوها نقش مؤثری دارد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=411423

ثبت دیدگاه