تاریخ : دوشنبه, ۲۴ مرداد , ۱۴۰۱

امحا ۳/۵ تن مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته در مهاباد

  • کد خبر : 411380
  • 08 مرداد 1401 - 15:38
امحا ۳/۵ تن مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته در مهاباد
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد گفت: با تلاش کارشناسان بهداشت محیط شهرستان مهاباد بیش از 3/5 تن مواد غذایی تاریخ گذشته امحا شد.

به گزارش اروم نیوز، بهاء الدین حسینی در این باره به خبرنگار مکریان گفت: در پی اجرای طرح تشدید نظارت بر مراکز تهیه و توزیع و فروش مواد غذایی و اماکن عمومی در طول یک ماه گذشته مقدار تقریبی ۳٫۵ تن انواع مواد غذایی شامل ۲ تن دوغ غیر بهداشتی و انواع مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته که توسط کارشناسان بهداشت محیط شهرستان در سطح عرضه کشف و ضبط شده بود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد اضافه کرد: این مقدار مواد غذایی به دلیل تقلبی بودن و فقدان مشخصات ۹ گانه و فاسد شدن به علت رعایت نکردن شرایط نگهداری توقیف شده بود و در صورت مصرف می توانست سلامت شهروندان را با خط مواجه سازد.

حسینی اظهار داشت: این سه و نیم تن از مواد غذایی به ارزش یک میلیارد و هشتصد میلیون ریال با اخذ مجوز از مقامات قضایی و با حضور نماینده دادستان این شهرستان امحاء و از بین برده شد.

وی افزود: در طول سه ماهه اول سال جاری بیش از ۱۰ تن انواع فرآورده های لبنی  و مواد غذایی غیر قابل مصرف توسط اکیپ های بهداشت محیط و حرفه ای به ارزش بیش از سه میلیارد ریال کشف و ضبط و با دستور مقام قضایی امحا شد.

وی بیان کرد: در طول اجرای طرح تشدید نظارت بر مراکز تهیه و توزیع و فروش مواد غذایی ۲۰ کارشناس و بازرس بهداشت محیط در قالب ۹ تیم بازرسی سیار با همکاری ادارات اصناف، صنعت و معدن و تجارت، تعزیرات حکومتی، شهرداری براین مراکز در ساعات مختلف شبانه روز نظارت داشتند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد از شهروندان و مسافران خواست در صورت مشاهده عرضه مواد غذایی غیربهداشتی، از طریق تلفن مستقیم واحد سلامت محیط کار شهرستان مهاباد یا سامانه تلفن رایگان ۱۹۰ اعلام کنند تا کارشناسان مربوطه در کوتاهترین زمان بررسی های لازم را انجام دهند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=411380

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه