تاریخ : جمعه, ۲۱ مرداد , ۱۴۰۱

پرداخت تسهیلات ۲ میلیارد ریالی مقاوم سازی مسکن روستایی در آذربایجان‌غربی آغاز شد

  • کد خبر : 411345
  • 07 مرداد 1401 - 8:48
پرداخت تسهیلات ۲ میلیارد ریالی مقاوم سازی مسکن روستایی در آذربایجان‌غربی آغاز شد
مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان غربی گفت: تسهیلات مقاوم سازی و بهسازی مسکن‌های روستایی در این استان به ۲ میلیارد ریال افزایش یافته و روستاییان می‌توانند برای دریافت این تسهیلات اقدام کنند.

به گزارش اروم نیوز، جعفر برزگر در گفت وگو با خبرنگاران افزود: پیش از این سقف تسهیلات پرداختی به مساکن روستایی ۱۰۰ میلیون تومان بود که این رقم به دو برابر افزایش یافته است.
وی با اشاره به شرایط تسهیلات پرداختی اظهار کرد: تسهیلات مقاوم سازی مساکن روستایی با کارمزد پنج درصد و بازپرداخت ۲۰ ساله بصورت سفته زنجیره ای سه نفره پرداخت می‌شود.
برزگر با اشاره به اینکه صاحبان حدود ۱۰۹ هزار واحد مسکونی آذربایجان‌غربی برای مقاوم سازی به بنیاد مسکن مراجعه کرده‌اند، ادامه داد: از این تعداد بیش از ۹۰ هزار نفر برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند.
مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان غربی اضافه کرد: از نظر بنیاد مسکن هر واحد مسکونی که در ساخت آن مشخصات کامل فنی آئین نامه ۲۸۰۰ مقررات ملی ساختمان رعایت نشود، مسکن غیرمقاوم تلقی می‌شود و نیازمند مقاوم سازی است.
وی یادآور شد: بر اساس قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن، سالانه ۱۳ هزار واحد مسکونی روستایی در استان مقاوم سازی می‌شود تا تمام واحدهای موجود زیر پوشش قرار گیرد که امکان افزایش این تعداد به ۲۰ هزار واحد در سال وجود دارد.
برزگر با اشاره به اینکه ۲۵۸ هزار واحد مسکونی روستایی در این استان وجود دارد، تاکید کرد: بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده باید تا سال ۱۴۱۰ تمام واحدهای روستایی مقاوم سازی شود.
به گفته وی، روستاییانی که قصد ندارند از این تسهیلات استفاده کنند هم می‌توانند جهت استفاده از خدمات رایگان مشاوره تخصصی در خصوص اصول فنی منطقه از این اداره کل کمک بگیرند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=411345

ثبت دیدگاه