تاریخ : چهارشنبه, ۲۶ مرداد , ۱۴۰۱
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه:

محور قیام امام حسین‌ (ع) برپاداشتن امر به معروف و نهی از منکر بود/حجاب و عفاف مهمترین عامل برای استحکام بنیان خانواده است

  • کد خبر : 411358
  • 07 مرداد 1401 - 15:32
محور قیام امام حسین‌ (ع) برپاداشتن امر به معروف و نهی از منکر بود/حجاب و عفاف مهمترین عامل برای استحکام بنیان خانواده است
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام‌جمعه ارومیه گفت: در واقع محور قیام امام حسین‌ (ع) برپاداشتن امر به معروف و نهی از منکر بوده و همه مردم در هر مقام و مسوولیتی باید نسبت به امر به معروف و نهی از منکر اقدام کنند و این فریضه الهی تنها به قشری خاص یا رفتاری خاص منحصر نباشد. 

به گزارش اروم نیوز، نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام‌جمعه ارومیه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ارومیه گفت: عزاداری ماه محرم تیری بر دشمنان بوده و ایستادگی در برابر ظلم است و دشمنان در تلاش هستند تا این روند را کم رنگ جلوه دهند که برای مقابله با این تلاش دشمن باید آیین‌های امسال باعظمت‌تر از سال‌های گذشته برگزار شود.

حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی با اشاره به اینکه اگر محرم نبود، اسلام هم نبود، اظهار کرد: عزاداری ماه محرم راهی برای زنده نگهداشتن یاد و نام امام حسین (ع) و ادامه دادن راه و هدف سیدالشهدا (ع) و عمل به این اهداف است.

وی با اشاره به آغاز دهه امر به معروف و نهی از منکر افزود: در واقع محور قیام امام حسین‌ (ع) برپاداشتن امر به معروف و نهی از منکر بوده و همه مردم در هر مقام و مسوولیتی باید نسبت به امر به معروف و نهی از منکر اقدام کنند و این فریضه الهی تنها به قشری خاص یا رفتاری خاص منحصر نباشد.

وی تاکید کرد: مساله امر به معروف و نهی از منکر از واجبات دین بوده و باید مورد توجه قرار گیرد زیرا دشمنان قصد دارند این فریضه الهی را  از جامعه حذف کنند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی با اشاره به لزوم ارتقای جایگاه نمازجمعه در جامعه گفت: باید تلاش شود تا جایگاه نمازجمعه حفظ شود و مسوولان و مدیران شهری برای هرچه بهتر برگزار شدن این آیین عبادی سیاسی برنامه و نسبت به این امر اهتمام داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی با بیان اینکه ترویج بی عفتی، بزرگترین ضربه به بانوان بوده و بنیان خانواده را سست می‌ کند، گفت: حجاب و عفاف مهمترین عامل برای استحکام بنیان خانواده است.

وی افزود: مساله عفت و حجاب یک مساله اجتماعی است زیرا بی عفتی و بی حجابی جامعه را به فساد می کشد و عقوبت الهی را در پی دارد و بانوان ما با داشتن حجاب مشت محکمی را بر دهان دشمنان می‌زنند.

وی ادامه داد: جایگاه بانوان به عنوان یک فرد تربیت دهنده و تعلیم دهنده جامعه جایگاه والایی است و باید تمام جامعه به مساله عفاف و حجاب توجه کنند.

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=411358

ثبت دیدگاه