تاریخ : سه شنبه, ۱۸ مرداد , ۱۴۰۱
استاندار آذربایجان غربی:

مطالبات مصدومان شیمیایی سردشت پیگیری می شود/ نواقص و کمبودهای کلینیک مصدومان شیمیایی سردشت برطرف می شود

  • کد خبر : 409149
  • 08 تیر 1401 - 7:49
مطالبات مصدومان شیمیایی سردشت پیگیری می شود/ نواقص و کمبودهای کلینیک مصدومان شیمیایی سردشت برطرف می شود

استاندار آذربایجان غربی گفت: مطالبات مصدومان شیمیایی سردشت و کمبودهای درمانی آنها در اسرع وقت از طریق بنیاد شهید و امور ایثارگران پیگیری خواهد شد.

به گزارش اروم نیوز، محمد صادق معتمدیان در آیین گرامیداشت سالگرد بمباران شیمیایی شهرستان سردشت که عصر سه شنبه برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای بمباران شیمیایی این شهرستان اظهار کرد: یکی از رویکردهای مهم استان پیگیری وضعیت مصدومان شیمیایی سردشت است که به عنوان یک دغدغه مهم مردم این خطه مورد توجه است.

وی با بیان اینکه تاکنون یک هزار و ۵۰۰ نفر از مردم این شهرستان به عنوان مصدوم شیمیایی تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار گرفته‌اند، گفت: مطالبات مردم سردشت در زمینه تشکیل کمیسیون های پزشکی به طور حتم پیگیری خواهد شد تا به صورت ویژه رسیدگی شود.

استاندار آذربایجان غربی تاکید کرد: برای تامین کمبودهای پزشکی نیز از امکانات دانشگاه علوپزشکی استان برای تجهیز کلینیک مصدومان شیمیایی و رسیدگی به وضعیت درمانی آنها استفاده می شود.

معتمدیان با اشاره به سفرهای شهرستانی مسوولان استان نیز گفت: در سفر به این شهرستان نیز مسایل و مشکلات آن به همراه پتانسیل‌ها، ظرفیت‌ها و مطالبات مردم و مسایل معیشتی و اشتغال مورد رسیدگی قرار گرفت که منتج به تدوین ۸۱ مصوبه شد و این مصوبات در حال پیگیری است.

وی با بیان اینکه در استانداری دبیرخانه پیگیری مصوبات سفر دایر شده است تا مصوبات شهرستانی عملیاتی و اجرایی شود، اضافه کرد: با اجرایی شدن این مصوبه ها و تکمیل پروژه‌های نیمه تمام شاخص‌های این شهرستان بویژه در بحث گازرسانی ارتقا یافته و بزودی شاهد رفع محرومیت از چهره این شهرستان خواهیم بود.

استاندار آذربایجان غربی افزود: یکی از دغدغه‌های مهم این شهرستان، فضای آموزشی است که ۱۰۰ کلاس درس در این راستا در حال احداث است.

معتمدیان با اشاره به سفر اخیر استانی رییس جمهور به آذربایجان غربی نیز گفت: با توجه به تاکیدات رییس جمهور برای توازن منطقه ای در سفرهای استانی اعتبارات خوبی به استان اختصاص یافت که بخشی از آن نیز مربوط به سردشت است.

وی با بیان اینکه استان ما از استان های با پتانسیل کشور محسوب می شود، یادآور شد: شهرستان سردشت از ظرفیت‌های بسیار خوبی در حوزه تجارت برخوردار است که با توجه به اینکه یکی از سیاست‌های رییس جمهور محترم توجه به معیشت مرزنشینان است از این‌رو تلاش می‌شود تا از فرصت‌های مرزی این منطقه نهایت استفاده را برد.

استاندار آذربایجان غربی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: مرزنشینان این شهرستان در کنار نیروهای مسلح امنیت مثال زدنی را در تامین امنیت مرزها بوجود آورده‌اند.

معتمدیان افزود: توجه به مرز کیله از دیگر اقداماتی است که اگر دولت عراق آن را به عنوان مرز رسمی بپذیرد می تواند موجب شکوفایی این شهرستان مرزی شود و در این راستا اعتباراتی برای ایجاد زیرساخت های عمرانی در این مرز تامین خواهد شد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=409149

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه