تاریخ : دوشنبه, ۱۷ مرداد , ۱۴۰۱
به مناسبت سالگرد بمباران شیمیایی سردشت

لزوم تلاش برای عدم تداوم کمرنگ نشان دادن اولین شهر شیمیایی جهان!

  • کد خبر : 409136
  • 08 تیر 1401 - 10:01
لزوم تلاش برای عدم  تداوم کمرنگ نشان دادن اولین شهر شیمیایی جهان!
در یادداشت پیش‌رو دکتر علی محمدیان پژوهشگر و صاحب نظر سردشتی با تاکید بر زنده نگه داشتن فاجعه انسانی بمباران شیمیایی سردشت به عنوان اولین شهر شیمیایی جهان انتظارات مردم از دولت حجت الاسلام رییسی را مطرح کرده است.

به گزارش اروم نیوز به نقل از مکریان، قبول کنیم یا نکنیم، خوشمان بیاید یا نیاید این یک واقعیت آَشکار و غیر قابل کتمان است که بی توجهی به این شهرستان، تداوم بی برنامگی، کپی کمرنگ و پرنقص و البته کم رزق و برق از دولت های پس از جنگ است!

همه نقدهایی که امروزه به وضعیت سردشت می شود در یک نقطه اشتراک دارند؛ سردشت و مرزداران سردشتی شایان بی توجهی نیستند. سیمای فرهنگی، توسعه اقتصادی و …. امروزه سردشت نه تنها منطبق با فعالیت ها و وفاداری مردم این شهرستان نیست بلکه عموما در ضدیت کامل با شعارها و برنامه های تکراری اعلامی قرار دارد. غیر از معدود برنامه ها و اقداماتی که توسط چند اداره و نهاد خاص صورت گرفته یا معدود گرامیداشت هایی که برگزار شده، دیگر برنامه و اقدام خاصی که عقبه توسعه این شهرستان را پشتیبانی کند، پیدا نمی کنید.

به همین داستان سالن یادمان شهدای سردشت نگاه کنید، موضوع احداث این سالن در سه دولت قبل طرح شد، در دو دولت قبل افتتاح و در دولت فعلی بازسازی شد!! بماند در این چند سال چه بحث هایی پیرامون آن صورت گرفت و چه مانورهایی پیرامون آن شکل داده شد، اما منافع حاصل از آن برای بانی ایثارگران سردشت و ذینفعان آن چیست؟ بر اساس برآوردهای اولیه مجریان و برنامه ریزان ساخت این سالن، قرار است سالیانه چند همایش با حضور ایثارگران و خانواده شهدای این شهرستان در این سالن برگزار گردد؟ یا چند در صد از منافع حاصل از درآمد آن عاید بنیاد شهید و امور ایثارگران با هدف پیشبرد برنامه های فرهنگی در راستای نمایش سردشت به عنوان شهر شیمیایی گردد!! ؟؟ تقریبا هیچ….!

یا به همین داستان احداث، ایجاد و تاسیس موزه صلح (شیمایی) در شهرستان نگاه کنید، به رغم طرح این موزه در دو دولت قبل و مصاحبه های چند و چندین باره مسئولین به ویژه استاندار شعارمحور وقت، تا کنون چه اقداماتی در خصوص ساخت آن صورت گرفته است؟ میزان بازدید کنندگان داخلی و خارجی از این موزه چند نفر بوده است؟ تقریبا هیچ..! آیا اثراتی از کلمات نبشته شده بر تابلوی نصب شده در محل موزه باقی مانده است!؟؟ تقریبا خیر…..!

در این شهرستان تا دلتان بخواهد پر بوده است از کم کاری، شعار و ناامید کردن …

در چند سال گذشته نه تنها به بازگشت امید به سردشت، امیدی نبود بلکه به اصلاحش هم امیدی نبود.اما امروزه جریان انقلابی و به ویژه مجریان سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و … اگر می خواهند اقداماتی در تراز انقلاب اسلامی در اولین شهر شیمایی شده جهان انجام دهند باید کار را از صفر شروع کنند؛ سیاست گذاری از نهادهای بالادستی، آموزش و حمایت رسمی از شهدای انقلاب اسلامی.

زیرا، این وضعیت رها شده سردشت، نه تنها در آینده کام سردشتی های انقلابی را بیشتر تلخ خواهد کرد بلکه زهر تلخ نومیدی، فاصله گرفتن از اقدامات انقلابی، عدم توسعه و مهاجرت جوانان این شهرستان به غرب، بیکاری، فقر و … را اشاعه خواهد داد.

“چشمها را باید شست، دولت مردمی جور دیگر باید ببیند و طرحی نو دراندازد.”

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=409136
  • منبع : موکریان

برچسب ها

ثبت دیدگاه