تاریخ : سه شنبه, ۱۸ مرداد , ۱۴۰۱
وزیر جهاد کشاورزی:

هیچ نگرانی و مشکلی بابت تامین کالاهای اساسی نداریم/ به سمت خودکفایی در محصولات اساسی حرکت کرده ایم

  • کد خبر : 409129
  • 07 تیر 1401 - 18:06
هیچ نگرانی و مشکلی بابت تامین کالاهای اساسی نداریم/ به سمت خودکفایی در محصولات اساسی حرکت کرده ایم
وزیر جهاد کشاورزی گفت: در خصوص کالاهای اساسی و تامین کالاهای اساسی علی رغم تنگنانهای موجود هیچ نگرانی نداشته و در حوزه تامین گوشت قرمز و مرغ، ذخایر برنج، شکر، گندم و... وضعیت خوبی داریم.

به گزارش اروم نیوز به نقل از زرین خبر، سید جواد ساداتی نژاد امروز در  گفت و گو با خبرنگاران در میاندوآب در حاشیه سفر به این منطقه و بازدید از ظرفیت های بخش کشاورزی میاندوآب، باروق و چهاربرج، اظهار کرد:  این منطقه فوق العاده مستعد در بخش کشاورزی بوده و از ظرفیت های بی نظیری نیز برخوردار و قطب امنیت غذایی برای کشور محسوب می شود.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به مطالبات مردمی در جریان این سفر، افزود:  با توجه به شرایط کم آبی حاکم بر منطقه، آبیاری نوین در حوزه انتقال آب با لوله و پوشش انهار از اصلی ترین درخواست ها و مطالبات  مردم بود.

وی گفت: توسعه کشت گلخانه ای نیز از موضوعاتی است که توسط نماینده مردم در مجلس نیز پیگیری می شود که تلاش کردیم از بخش های مختلف مربوط به این موضوه در منطقه نیز بازدید کنیم.

ساداتی نژاد با اشاره به ظرفیت های کشت آبی و دیم و تولیدات باغی و دامی منطقه، تصریح کرد: ایجاد باغ مادری یکی از موضوعاتی است که در منطقه ظرفیت های خوبی برای آن داریم.

وزیر جهاد کشاورزی اظهار کرد: برای موضوعات مورد بررسی طی این سفر در جلسه نهایی، اعتباری را برای امسال اختصاص می دهیم وبخشی هم برای سال آینده در نظر می گیریم تا ان شالله کشاورزان بتوانند بهره وری بیشتر و تولیدات بالاتری داشته باشند.

وی در ادامه این گفت و گو با اشاره به اینکه امسال تاکنون سه میلیون و ۸۰۰ هزار تن گندم در کشور خریداری شده است، گفت:  برنامه ریزی خوبی که در خصوص حمایت از تولید داخل طی امسال صورت گرفته است، سال آینده نتیجه می دهد.

بیشتر بخوانید..
برگزاری آئین تعزیه و شبیه خوانی در میاندوآب / تصاویر

ساداتی نژاد تصریح کرد: افزایش قیمت خرید تضمینی گندم، کاهش قیمت کود تا ۴۵ درصد  و کشت قراردادی از مهم ترین اقداماتی است که قطعا در سال آینده اثر خود را نشان می دهد و سال آینده می توانیم تولیدات مناسب تر و بهتری را داشته و به سمت خودکفایی حرکت کنیم.

وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه در خصوص کالاهای اساسی و تامین کالاهای اساسی علی رغم تنگنانهای موجود هیچ نگرانی نداریم، اظهار کرد: در حوزه تامین گوشت قرمز و مرغ، ذخایر برنج، شکر، گندم و… وضعیت خوبی داریم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=409129

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه