تاریخ : سه شنبه, ۱۸ مرداد , ۱۴۰۱
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد؛

افزایش ۲۱ درصدی تراز تجاری کشور در ۳ ماهه اول سال جاری

  • کد خبر : 408985
  • 06 تیر 1401 - 16:43
افزایش ۲۱ درصدی تراز تجاری کشور در ۳ ماهه اول سال جاری
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از افزایش ۶۰۰ میلیون دلاری تراز تجاری کشور در سه ماهه اول سال جاری خبر داد

به گزارش اروم نیوز به نقل از کانی پرس، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در سفر به بوکان ضمن ارزیابی وضعیت اقتصاد کشور، گفت: هم اکنون شاهد رشد ۲۱ درصد تراز تجاری کشور نسبت به مدت مشابه سال گذشته هستیم که این مهم نشان از روند رو به رشد اقتصاد کشور است.

محمد رضا پور ابراهیمی افزود: برای اولین بار طی سه سال گذشته شاهد رشد تراز تجاری کشور بودیم که این وضعیت انشالله در ادامه سال جاری نیز ادامه پیدا خواهد بود.

نماینده مردم چهارمحال بختیاری در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: هم اکنون تراز تجاری ما بیش از ۶۰۰ میلیون دلار است که با ادامه برنامه های دولت و مجلس انشالله شاهد افزایش این روند خواهیم بود.

وی ادامه داد: این موارد از علامت های خوب در حوزه اقتصادی کشور است که نشان از دسترسی بانک مرکزی به منابع مهم ارزی ما در خارج از کشور است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در همین ۱۰ روز گذشته بیش از ۲ میلیارد دلار از منابع بلوکه شده ما در کشور مختلف آزاد شده و در آینده ای بسیار نزدیک نشست های مشترکی با کشورهای خارجی در این خصوص برگزار خواهد شد

محمد رضا پور ابراهیمی عنوان کرد: افزایش ظرفیت فروش نفت و درامد های نفتی و مجموعه این موارد نشان از مثبت بودن آینده اقتصاد کشور است

وی افزود: هرچند در این مدت البته در حوزه چرخه تامین کالاهای اساسی و روند افزایش قیمت ها ناشی از حذف ارز ترجیحی مشکلاتی در حوزه اقتصادی کشور رقم خورد که بخشی از آن اجتناب پذیر و بخشی دیگری از آن اجتناب ناپذیر بود.

محمد رضا پور ابراهیمی ادامه داد: با تمام این چالش ها اقتصاد کشور به حرکت مثبت خود ادامه می دهد.

وی در پایان تصریح کرد: علی رغم تمام کارشکنی های دشمنان خوشبختانه آینده بسیار روشنی در خصوص اقتصاد کشور پیش بینی می شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=408985

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه