تاریخ : یکشنبه, ۱۲ تیر , ۱۴۰۱
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه:

فرهنگ عفو و گذشت در جامعه ترویج یابد/دشمنان به دنبال ترویج ناامیدی در جامعه هستند

  • کد خبر : 408830
  • 03 تیر 1401 - 15:16
فرهنگ عفو و گذشت در جامعه ترویج یابد/دشمنان به دنبال ترویج ناامیدی در جامعه هستند
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت:امیدواریم فرهنگ عفو و گذشت در جامعه ما روز به روز ترویج یابد تا به صورت روزافزون، پرونده‌های ورودی به محاکم و زندانی‌ها کاهش یابد.

 به گزارش اروم نیوز، حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه ارومیه گفت: ناامید کردن مردم، حرکت در مسیر دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی است و همه باید از این کار دوری کنیم.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه  افزود: طبق فرموده رهبر معظم انقلاب، همیشه باید به آینده امیدوار نگاه کنیم که البته تجربه‌های گذشته ما مثل دوران دفاع مقدس، این امر را به خوبی اثبات می‌کند.

وی اظهار کرد: در ابتدای دفاع مقدس، احتمال پیروزی ایران اسلامی مقابل رژیم بعثی و پشتیبانان آن، با محاسبات عادی امکان نداشت ولی رزمندگان ما وارد عرصه شدند و افتخار آفریدند.

حجت‌الاسلام والمسلمین قریشی با اشاره به اینکه درس بزرگ شهدا، پرهیز از ناامیدی بود، ادامه داد: آنهایی که القا می‌کنند که به بن بست رسیده‌ایم و سخن از ناتوانی دولت و مسوولان می‌زنند، در مسیر اهداف دشمن حرکت می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با بیان اینکه در دیگر کشورها هم مشکلات زیاد است، اضافه کرد: با این وجود، دشمنان ما، مشکلات ایران را بسیار برجسته می‌کنند تا مردم را ناامید کنند.

وی گفت: همان طور که در جنگ پیروز شدیم امید داریم با عنایت الهی و تلاش مسوولان، به سمت حل مشکلات حرکت کرده و مسایل پیش رو، سرو سامان یابد.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی با گرامیداشت هفته قوه قضاییه افزود: امیدواریم فرهنگ عفو و گذشت در جامعه ما روز به روز ترویج یابد تا به صورت روزافزون، پرونده‌های ورودی به محاکم و زندانی‌ها کاهش یابد.

وی تاکید کرد: طبق تاکید رهبر معظم انقلاب، قوه قضاییه باید مامن و پناه مردم باشد و باید با سرعت در این مسیر حرکت کنیم.

وی همچنین با اشاره به روز پنجم تیر که با عنوان روز جهانی مبارزه با مواد مخدر نامگذاری شده، افزود: با وجود اینکه تا پیش از انقلاب، مسوولان کشور دنبال ترویج اعتیاد به مواد مخدر بودند، پس از انقلاب، بیشترین مبارزه با این معضل در نظام مقدس اسلامی بود و چهار هزار شهید نیز در این مسیر تقدیم شده است.

امام جمعه ارومیه ادامه داد: باید تلاش کنیم با این پدیده خانمان برانداز مبارزه کنیم که در این مسیر همراهی همه مسوولان و همکاری خیّران بسیار ضروری است.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی همچنین به موضوع تکدی گری پرداخت و گفت: در این خصوص باید مسوولان با جدیت وارد شوند زیرا این امر، چهره ای بد از شهر و استان ما به مردم ایران نشان می‌دهد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=408830

ثبت دیدگاه