تاریخ : سه شنبه, ۷ تیر , ۱۴۰۱
مدیرکل راهداری آذربایجان غربی:

پایانه مرز رازی خوی در آستانه بهره برداری قرار گرفت

  • کد خبر : 408621
  • 31 خرداد 1401 - 8:20
پایانه مرز رازی خوی در آستانه بهره برداری قرار گرفت
پیمان آرامون گفت: پایانه جامع مرز رازی خوی با ۹۷ درصد پیشرفت فیزیکی در آستانه بهره برداری قرار دارد.

به گزارش اروم نیوز به نقل از آذرباخیش، پیمان آرامون در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه بیش از یک هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال برای پایانه رازی هزینه شده و پیشرفت اجرایی آن تاکنون ۹۷ درصد بوده است، افزود: این پایانه مرزی در حال ساخت، دارای طبقات شامل طبقه اول مخصوص ورود و خروج مسافران، طبقه دوم ترانزیت و طبقه سوم قسمت اداری است.

وی با اشاره به اینکه این طرح در ۹ هزار و ۵۰۰ متر مربع زیربنا در سه طبقه در حال اجراست و در آستانه بهره برداری قرار دارد، گفت: پایانه مرزی رازی یکی از بزرگترین پایانه‌های مرزی کشور است که انتظار می‌رود با تکمیل آن و محور خوی – قطور- رازی در دوران پسا کرونا تحول زیادی در حوزه تجارت مرزی و بین المللی از طریق این مرز صورت گیرد.

آرامون اضافه کرد: بهره‌برداری از این طرح می‌تواند سبب ارتقای سهم صادرات غیرنفتی و درآمد از طریق ترانزیت بین المللی برای کشور باشد.

وی، استانداردسازی راه‌های اصلی را از دیگر برنامه‌های اولویت دار راهداری استان دانست و گفت: امسال به صورت جدی با شناسایی تمام نقاط حادثه خیز در جاده‌های اصلی استان نسبت تأمین اعتبارات لازم برای حذف این نقاط خطر خیز اقدام می‌شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=408621

ثبت دیدگاه