تاریخ : یکشنبه, ۱۲ تیر , ۱۴۰۱
مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب:

احداث ۶ هکتار باغ پسته در میاندوآب/ توسعه کشت محصولات کم آب بر از اولویت های جهاد کشاورزی است

  • کد خبر : 408428
  • 26 خرداد 1401 - 9:41
احداث ۶ هکتار باغ پسته در میاندوآب/ توسعه کشت محصولات کم آب بر از اولویت های جهاد کشاورزی است
مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب گفت: در سال های اخیر ۶ هکتار باغ پسته در میاندوآب احداث شده است که امسال ۲/۲ هکتار به مرحله باردهی اقتصادی رسیده است.

به گزارش اروم نیوز، علی دیانتی در گفت و گو با خبرنگار زرین خبر، اظهار کرد: با توجه تغییرات اقلیمی منطقه، کاهش نزولات جوی در سالهای اخیر، محدودیت در منابع آبی و نتایج مطلوب ارزیابی کشت و احداث باغات پسته بصورت پایلوت در شهرستان میاندوآب، تغییر الگوی کشت و توسعه کشت محصولات کم آب بر با درآمدزایی بالا نظیر پسته یکی از برنامه های اولویت دار جهاد کشاورزی است.

مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب افزود: پسته یک محصول اقتصادی است که تحمل زیادی به شوری دارد و سازگار با شرایط کم آبی و مقاوم به خشکی است و در خاکهایی با حاصلخیزی کم نیز قابلیت کشت و تولید دارد.

وی گفت: توسعه و ترویج تولید خشکبار بویژه بادام و پسته، می تواند در کاهش مصرف آب، پایداری تولید، ایجاد اشتغال، افزایش درآمد کشاورزان و رونق اقتصادی بخش کشاورزی شهرستان مفید واقع شود.

دیانتی تصریح کرد: در سال های اخیر ۶ هکتار باغ پسته در شهرستان میاندوآب احداث شده است که امسال ۲/۲ هکتار به مرحله باردهی اقتصادی رسیده و پیش بینی می شود حدود ۲ تن پسته تر از باغات پسته این شهرستان برداشت شود.

مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب اظهار کرد: توسعه احداث باغات پسته در شهرستان میاندوآب برای ۱۲ نفر بطور مستقیم و ۲۴ نفر بصورت غیر مستقیم زمینه اشتغال فراهم کرده است.

وی افزود: رقم اکبری و احمد آقایی به دلیل سازگاری و دیر گل بودن، مناسب جهت کشت در منطقه میاندوآب است.

انتهای پیام/

بیشتر بخوانید..
نیاز به ۴۰ کیلومتر لوله گذاری برای انتقال آب کشاورزی در چهاربرج
لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=408428

ثبت دیدگاه