تاریخ : دوشنبه, ۱۳ تیر , ۱۴۰۱
رییس بنیاد مستضعفان خبر داد:

سردشت و تکاب تحت پوشش طرح‌ محرومیت زدایی بنیاد مستضعفان قرار گرفتند

  • کد خبر : 407026
  • 06 خرداد 1401 - 7:44
سردشت و تکاب تحت پوشش طرح‌ محرومیت زدایی بنیاد مستضعفان قرار گرفتند
رییس بنیاد مستضعفان با اشاره به اجرای طرح‌های محرومیت زدایی در چالدران طی سه سال گذشته گفت: دو شهرستان سردشت و تکاب در جنوب آذربایجان غربی نیز تحت پوشش این طرح‌ها قرار گرفتند.

به گزارش اروم نیوز، پرویز فتاح در گفت و گو با خبرنگاران در ارومیه اظهار کرد: طرح‌های محرومیت زدایی در چالدران طی سه سال گذشته اجرا شده است و اکنون نیز دو شهرستان سردشت و تکاب در آذربایجان غربی  نیز تحت پوشش این طرح‌ها قرار گرفتند.

رییس بنیاد مستضعفان افزود: تا اتمام کارهای نیمه تمام در چالدران، اجرای این طرح‌ها ادامه می‌یابد و کارهای محرومیت زدایی دیگری هم طبق مصوبات جدید، انجام می‌شود تا چهره محرومیت از این منطقه برطرف شود.

وی گفت: با پیشنهاد استاندار آذربایجان غربی، در تکاب به عنوان منطقه هدف مطالعاتی را آغاز می‌کنیم و سردشت را هم به عنوان منطقه ویژه آبادانی و پیشرفت تعیین کرده‌ایم.

فتاح در ادامه با اشاره به کمک‌ بنیاد مستضعفان به آزادی زندانیان نیازمند جرائم غیرعمد، گفت: برای آزادی زندانیان نیازمند جرائم مالی و غیرعمد آذربایجان غربی هم کمک می‌کنیم که البته لیست این افراد باید از سوی دادگستری ارائه و بنیاد بررسی‌های لازم را انجام می‌دهد و در صورت تایید، اقدام لازم صورت‌ می‌گیرد.

رییس بنیاد مستضعفان اظهار کرد: خیّران کار خوبی برای مرکز دیالیز در ارومیه انجام داده‌اند که قرار است تا شهریور به اتمام برسد و ۶۰ میلیارد تومان برای این منظور نیاز است که بنیاد ۲۰ میلیارد تومان از این مبلغ را تقبل می‌کند.

رییس بنیاد مستضعفان ادامه داد: تامین لوله مجتمع آبرسانی در منطقه انزل و نازلو به ارزش ۳۰ میلیارد تومان، تداوم توزیع بسته‌های معیشتی برای نیازمندان، اختصاص پنج میلیارد تومان کمک بلاعوض به کمیته امداد و بهزیستی، ساخت یک هزار و ۴۰۰ واحد مسکن مددجویی با همکاری کمیته امداد، بهزیستی و بنیاد مسکن طی ۲ سال آینده و ساخت کلاس درس در مناطق محروم طبق سهمیه وزارت آموزش و پرورش و نظر مدیریت استان از جمله مصوبات این سفر برای محرومیت زدایی از مناطق مختلف آذربایجان غربی توسط بنیاد مستضعفان است.

فتاح از سرمایه گذاری ۳۸۰ میلیارد تومان برای توسعه کارخانه پاکدیس ارومیه نیز خبر داد و گفت: با این سرمایه گذاری، ظرفیت این واحد تولیدی افزایش می‌یابد که به تولید و اشتغال در مرکز استان آذربایجان غربی، بسیار کمک خواهد کرد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=407026

ثبت دیدگاه