تاریخ : شنبه, ۱۱ تیر , ۱۴۰۱
رییس‌جمهور در سخنرانی بین مردم مهاباد

خود را خادم مردم و مدیون شهدا و ایثارگران می دانیم/ معیشت مردم مسئله محوری و اصلی دولت است

  • کد خبر : 406036
  • 30 اردیبهشت 1401 - 12:57
خود را خادم مردم و مدیون شهدا و ایثارگران می دانیم/ معیشت مردم مسئله محوری و اصلی دولت است
رییس جمهور گفت: ما در دولت خود را خدمتگزار مردم و مدیونیم به شهدا و ایثارگرانی که در استان از این مرز و بوم دفاع کردند.

به گزارش اروم نیوز، رییس جمهور دقایقی قبل با حضور در بین مردم مهاباد اظهار کرد: ما در دولت خود را خدمتگزار مردم و مدیونیم به شهدا و ایثارگرانی که در استان از این مرز و بوم دفاع کردند.

وی تصریح کرد، مردم این منطقه آزمون های بزرگی را با سربلندی گذرانده اند و در برابر بدخواهان و ضد انقلاب ایستاد اند.

رییسی با لیان اینکه مردم شهرستان مهاباد و استان با بصیرت و روحیه مقاومت در برابر معامدین و بدخواهان استادگی کرده‌اند، افزود؛ شهدای گرانقدر این منطقه بزرگترین و بهترین گواه بر این بصیرت است.

رییس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تقدیر از مجاهدت های بسیجیان گفت:از بسیجیان عزیز تشکر می‌کنیم، بسیج جریان فراگیری است که همه اقشار و اقوام را در بر میگیرد.

حجت الاسلام رییسی با تاکید بر اینکه توجه به معیشت مردم مساله اصلی و محوری دولت محسوب می شود تاکید کرد دولت برای بهبود وضعیت اقتصاد و معیشت خانواده ها از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد بود.

وی گریزی به همه گیری ویروس کرونا در کشور زد و افزود، بحمدلله امروز در شرایطی هستیم که رقم فوتی های کرونا از ۷۰۰ به ۷ نفر تقلیل یافته و این نتیجه تلاش دولت و مردم برای فایق آمدن بر این بیماری و کنترل این همه گیری بوده است.

رییس دولت سیزدهم در ادامه گفت: در مسئله اقتصادی هم همینطور هست، از مساعدت تک تک شما عزیزان و خانواده های ایرانی در همکاری و مشارکت از بابت حل مشکلات اقتصادی تشکر میکنیم.

وی با بیان اینکه استان اذربایجان غربی ظرفیت بسیاری دارد افزود؛ ما باید ظرفیت های استان را فعال کنیم و خاطر نشان کرد، رفع بیکاری و ایحاد اشتغال از برنامه های محوری و اساسی دولت خواهد بود.

رییسی تاکید کرد که مساله تولید در شهرستان مهاباد و استان مورد توجه خواهد بود، افزود؛ تولید علم پایه، ضمینه کار و اشتغال فارغ التحصیلان، بومی گزینی در استان به عنوان اولویت های دولت در دستور کار قرار گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه بازارچه های مرزی و مرز یک فرصت است نه تهدید گفت: مرز فرصت برای تبادل اقتصادی و تجاری است و فعال کردن بازارچه های مرزی به ویژه در شهرستان مهاباد و استفاده از ظرفیت های مرزی از اولویت های دولت هستند.

وی با تاکید بر این واقعیت که همه پروژه های نیمه تمام را در یک سفر نمی توان تمام کرد، افزود امیدواریم با اولویت سنجی این پروژه ها را که جزو نیازها و مطالبات مردم هستند به پایان برسانیم.

رییس جمهور وجود امنیت در منطقه و کشور را مسائل اساسی دانست و افزود، بابت امنیت پایداری که در آن به سر میبریم باید از درگاه خداوند متعال شکرگزار باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی، انسجام و وحدت در بین امت اسلامی را از مسائلی دانست که باید آن را پاس داشت و گفت: همواره باید تلاش کرد وحدت انسجام ملی را حفظ کنیم.

وی بر حفظ وحدت و انسجام به نام قران کریم به نام نبی اکرم(ص) تاکید کرد و افزود: انسجام و وحدت زمینه خوبی برای توسعه و پیشرفت است و کشور ما نیازمند توسعه است.

رییس جمهور در بخش پایانی سخنان خود گفت: دولت خود را مستلزم خدمت میداند و همه بخش های که با دولت همکاری دارند ، بدانند ملت و مردم از ما و دولت انتظار دارند و این انتظار به حق است.

وی با تاکید ویژه به اشتغال افزود: دولت توجه را به ویژه مسئله مهم اشتغال دختران و پسران تحصیل کرده که آماده کار هستند دارد افزود، دولت در حال تلاش برای ایجاد اشتغال این عزیزان است.

رییس‌جمهور پس از پایان سخنرانی در میان حلقه مردم مشتاق و انقلابی مهاباد قرار گرفت و سپس محل دیدار را به سمت پتروشیمی این شهرستان ترک کرد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=406036

نوشته های مشابه

10تیر
مساله ازدواج آسان،باید مورد توجه خانواده‌ها باشد
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه:

مساله ازدواج آسان،باید مورد توجه خانواده‌ها باشد

10تیر
مسئولان خدمتگزاری به مردم را در اولویت کارهای اجرایی خود قرار دهند
نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری:

مسئولان خدمتگزاری به مردم را در اولویت کارهای اجرایی خود قرار دهند

ثبت دیدگاه