تاریخ : شنبه, ۱۱ تیر , ۱۴۰۱

۳۳۲ زندانی جرائم غیر عمد در آذربایجان‌غربی چشم‌انتظار کمک خیران هستند

  • کد خبر : 405908
  • 29 اردیبهشت 1401 - 12:43
۳۳۲ زندانی جرائم غیر عمد در آذربایجان‌غربی چشم‌انتظار کمک خیران هستند
رئیس کل دادگستری آذربایجان‌غربی گفت: در حال حاضر ۳۳۲ زندانی با جرایم غیرعمد چشم انتظار نگاه مهربانانه افراد نیکوکار و خیران هستند که از این تعداد نزدیک به ۴۰ نفر محکوم به پرداخت مهریه در بند هستند.

به گزارش اروم نیوز، جشن گلریزان آزادی سازی زندانیان جرائم غیر عمد با حضور مسئولان و خیرین نیک‌اندیش استان در زورخانه جهان پهلوان تختی ارومیه برگزار شد.

در این مراسم، ناصر عتباتی رئیس کل دادگستری آذربایجان‌غربی، اظهار داشت: بسیاری از محکومان مالی غیرعمد که در زندان‌ها به سر می‌برند به دلیل عدم پرداخت اجاره‌بها، تصادف و یا اختلافات خانوادگی مثل پرداخت مهریه راهی زندان شده‌اند بنابراین این افراد مجرم و یا بزهکار نیستند بلکه از بد حادثه بدهکار مالی شده و توان پرداخت آن را ندارند.

وی بیان کرد: آزادی زندانیان جرائم غیر عمد یکی از کارهای نیک و معنوی است که باید در جامعه بیش از پیش گسترش یابد تا موجب آزادی بیشتر این زندانیان شود.

رئیس کل دادگستری آذربایجان‌غربی افزود: وقتی می‌خواهیم برای آزادی یک زندانی از بند زندان کمک کنیم  برای یک نفر تصمیم نمی‌گیریم بلکه برای یک خانواده و زنجیره تصمیم می گیریم چرا که آبرو و عزت خانواده است.

وی عنوان کرد: در جشن گلریزان امسال که در ماه مبارک رمضان در حوزه‌های مختلف برگزار شد، مردم و خیران بالغ بر ۱۱ میلیارد تومان برای آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد به ستاد دیه استان کمک کردند که نسبت به سال گذشته ۱۰ برابر افزایش یافته است.

عتباتی با بیان اینکه، افزایش کمک‌های مردمی برای آزادسازی زندانی با جرایم غیرعمد در استان، نشان از نوعدوست بودن آنان است، عنوان کرد: در حال حاضر ۳۳۲ زندانی با جرایم غیرعمدچشم انتظار نگاه مهربانانه افراد نیکوکار و خیران هستند.که از این تعداد نزدیک به ۴۰ نفر محکوم به پرداخت مهریه در بند هستند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=405908

برچسب ها

نوشته های مشابه

10تیر
مساله ازدواج آسان،باید مورد توجه خانواده‌ها باشد
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه:

مساله ازدواج آسان،باید مورد توجه خانواده‌ها باشد

10تیر
مسئولان خدمتگزاری به مردم را در اولویت کارهای اجرایی خود قرار دهند
نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری:

مسئولان خدمتگزاری به مردم را در اولویت کارهای اجرایی خود قرار دهند

ثبت دیدگاه