تاریخ : دوشنبه, ۱۳ تیر , ۱۴۰۱
پیگیری سوژه‌های مردمی:

داستان دنباله‌دار صف‌های ویزیت بیمار در بیمارستان امام خمینی (ره) پلدشت

  • کد خبر : 405797
  • 28 اردیبهشت 1401 - 7:33
داستان دنباله‌دار صف‌های ویزیت بیمار در بیمارستان امام خمینی (ره) پلدشت
مشاهدات میدانی و گزارشات مردمی حاکی از نبود پزشک شیفت در اورژانس بیمارستان امام خمینی (ره) و معطلی‌های چند ساعته در بیمارستان پلدشت را دارد.

به گزارش اروم نیوز به نقل از  آراز سسی، تامین سلامت، بهداشت و درمان مردم از مهمترین و با ارزش ترین وظایف مسئولان در حوزه بهداشت و درمان است و ارائه خدمات شایسته موجب بالا رفتن امید به زندگی افراد می‌شود.

مقام معظم رهبری نیز بارها بر موضوع بهداشت و درمان تاکید کرده و فرموده اند؛ مسئله‌ سلامت، جزو مسائل درجه‌ی یک هر کشوری است.

امروزه مردم شهرستان پلدشت علاوه بر رنج بیماری باید رنج کمبود پزشک را بکشند.

چه بسا بیمارانی که بخاطر کمبود پزشک یا ضعف در ارائه خدمات به موقع ممکن است به مرگ دلخراشی تن دهند و افسوس های بسیاری را در پی خواهد داشت که اگر این یا آن در بیمارستان شهرستان وجود داشت پدر، مادر، فرزند، همسر، برادر و یا خواهرمان زنده بود.

پلدشت با اینکه شهرستانی مرزی و توریست پذیر بوده مظلوم واقع شده است و به دلیل کمبود پزشک با مشکلات عدیده ای روبرو بوده و نارضایتی های بیماران را در پی دارد.

در همین راستا به سراغ مردم رفتیم تا ار نظراتشان‌ در همین خصوص مطلع شویم.

رسول یکی از شهروندان پلدشت در این خصوص گفت: روز دوشنبه به بیمارستان پلدشت مراجعه کردم و پزشک اورژانس در شیفت خود حاضر نشده بود و مردم ساعت ها معطل بودند.

وی تصریح کرد: آیا این وضعیت در شان مردم پلدشت است؟

رضا در ادامه افزود: اورژانس در واقع مکانی برای حالت های اضطراری بوده و نبود پزشک در واقع بازی با جان مردم است.

حسن یکی دیگر ازر شهروندان شهر پلدشت در این خصوص گفت: در هیچ جایی از دنیا امکان ندارد که پزشک اورژانس در محل کار خود حاضر نشود یا بدون تحویل شیفت خود محل کار خود را ترک کند.

حال با این شرایط خدایی نکرده اگر فردی دارای مشکل حاد بوده و غیر از زمان حضور پزشک به بیمارستان مراجعه کند چه اتفاقی می افتد؟

آیا این هزینه اضافی برای بیمار و خانواده اش تحمیل نمی کند؟

مگر جز این است که فرد باید به شهرستان های همجوار مراجعه کند و خطرات جاده و هزینه اضافه را نیز متحمل شود؟

مگر این مشکلات مغایر با فرمایشات رهبری نیست که فرموده اند، باید تمام تلاش خود را بکار گیریم تا بیماران علاوه بر رنج بیماری رنج دیگری را نکشند؟

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=405797

ثبت دیدگاه