تاریخ : جمعه, ۱۰ تیر , ۱۴۰۱
امام جمعه ارومیه؛

رژیم غاصب صهیونیستی در آینده‌ای نزدیک از بین خواهد رفت

  • کد خبر : 404629
  • 10 اردیبهشت 1401 - 16:08
رژیم غاصب صهیونیستی در آینده‌ای نزدیک از بین خواهد رفت
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: مردم ولایت مدار و همیشه در صحنه آذربایجان غربی با حضور پرشور در راهپیمایی روز جهانی قدس نشان دادند که همواره پشتیبان آرمانهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند و رژیم غاصب صهیونیستی در آینده ای نزدیک از بین خواهد رفت.

به گزارش اروم نیوز، حجت الاسلام والمسلمین قریشی در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان با اشاره به فرا رسیدن روز جهانی کار و کارگر و اهمیت کار در دین مبین اسلام گفت: فرهنگ کار و مقدس بودن آن در دین مبین اسلام باید در جامعه تبلیغ شده تا اهمیت کار و کارگر بیش از پیش نشان داده شود.

وی با اشاره به فرا رسیدن روز معلم نیز افزود: مسئولان باید بر جایگاه رفیع معلمان در جامعه تاکید داشته باشند چرا که این قشر از جامعه وظیفه سنگین جهاد تبیین را برعهده دارند.

استاندار آذربایجان غربی نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت شورای فرهنگ عمومی گفت: شوراهای فرهنگ عمومی به عنوان قرارگاه و پارلمان های فرهنگی هر شهر ایفای وظیفه می کنند و مهمترین وظیفه این شورا ایجاد هم افزایی فرهنگی در بین دستگاههای مربوطه است.

محمد صادق معتمدیان افزود: باید برش استانی سند جامع فرهنگی شورای عالی انقلاب فرهنگی در آذربایجان غربی تدوین شده تا بر اساس ویژگی ها و شاخص های فرهنگی خاص استان تدابیر فرهنگی اتخاذ شود.

وی بر اهمیت احصا اولویت های فرهنگی در استان تاکید کرد و ادامه داد: باید از ظرفیت نیروهای جهادی و نخبگان فرهنگی در استان استفاده شود تا مسائل فرهنگی در استان ریل گذاری شود.

استاندار آذربایجان غربی نظارت بر اجرای ماموریت های فرهنگی دستگاههای مربوطه را از جمله وظایف مهم شورای فرهنگ عمومی دانست.

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت: باید خروجی و مصوبات جلسات شورای فرهنگ عمومی استان در راستای کاهش جرائم و بزهکاری ها و توسعه اخلاق عمومی در سطح جامعه ملموس و محسوس باشد.

عتباتی افزود: باید در زمینه فرهنگ طرح محور حرکت کرد و به عملیاتی کردن مصوبات و برنامه ریزی های شورای فرهنگ عمومی تاکید شود.

وی تصریح کرد: بعد از استان اصفهان، آذربایجان غربی با بیش از ۱۰ میلیارد تومان مبلغ برای آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد توانست به عنوان دومین استان کشور در این زمینه مطرح شود و این در حالی است که در سال گذشته خروجی جشن های گلریزان ۴۶۰ میلیارد تومان بود.

نوروزی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی نیز در این جلسه گزارشی از عملکرد این شورا در سال گذشته ارائه کرد گفت: تدوین نقشه جامع فرهنگی استان در حال نهایی شدن می باشد و ۸۰ درصد کار انجام شده است.

سردار سرتیپ دوم رحیم جهانبخش فرمانده انتظامی استان نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت پرداخت به سبک زندگی ایرانی اسلامی و لزوم احصا وظایف دستگاههای فرهنگی در این زمینه گفت: بیانیه گام دوم انقلاب باید در راهبری جلسات شورای فرهنگ عمومی بیش از پیش مورد تاکید قرار داشته باشد.

انتهای پیام /

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=404629

ثبت دیدگاه