تاریخ : شنبه, ۱۱ تیر , ۱۴۰۱
نماینده مردم ماکو، چالدران، شوط و پلدشت در مجلس:

مردم مظلوم و بی‌دفاع فلسطین با اوکراینی‌ها هیچ تفاوتی ندارند

  • کد خبر : 404289
  • 07 اردیبهشت 1401 - 10:16
مردم مظلوم و بی‌دفاع فلسطین با اوکراینی‌ها هیچ تفاوتی ندارند
نماینده مردم ماکو، چالدران، شوط و پلدشت در مجلس گفت: مردم مظلوم و بی‌دفاع فلسطین با اوکراینی‌ها هیچ تفاوتی ندارند، مسلمانان باید با یکدیگر متحد شوند و با ظالمان مقابله کرده و از سوی دیگر دنیای اسلام باید تمام قد از فلسطینیان حمایت کنند.

محمد علی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار اروم نیوز، با اشاره به رویه متفاوت غربی‌ها در برخورد با جنگ اوکراین و روسیه و همچنین مسئله فلسطین اظهار داشت: در جنگ اخیری که میان اوکراین و روسیه حادث شد، تعدادی آواره شدند و همین سبب شد تا تمامی مردم و دولت‌های اروپایی از مردم اوکراین حتی در منازل خود پذیرایی و استقبال کرده و با تمام وجود به فکر آنها باشند و حتی با مردم این کشور اعلام همبستگی کنند که همین خود بیانگر رویه دوگانه و ادعای بی‌اساس حقوق بشری توسط غربی‌هاست.

وی تصریح کرد: بی‌تردید مردم مظلوم و بی‌دفاع فلسطین با اوکراینی‌ها هیچ تفاوتی ندارند چون در اوکراین به نام اوکراین و در فلسطین به نام فلسطین، هر دو انسان هستند در حالی که همه به فکر مردم اوکراین بوده و با آنها اعلام همبستگی می‌کنند و به آنها اسکان داده و حمایت می‌کند و حتی آذوقه در اختیار آنها قرار می‌دهد.

نماینده مردم ماکو، چالدران، شوط و پلدشت در مجلس شورای اسلامی، گفت: این در حالی است که از مردم آواره و مظلوم فلسطین نه تنها کسی استقبال و حمایت نمی‌کند بلکه خانه فلسطینیان توسط اسرائیل غاصب اشغال شده و آنها را تروریست معرفی می‌کنند و حتی زمانی که فلسطینیان توسط سربازان غاصب اسرائیلی مورد حمله قرار می‌گیرند هیچ کس نه تنها از آنها اعلام همبستگی نمی‌کند بلکه آنان را تروریست نامگذاری می‌کند.

وی تاکید کرد: بی‌شک در دنیای امروزی بهترین و آشکارترین دلیل این است که به واقع، ادعای غربی‌ها ادعایی پوچ و بی‌اساس و مغرضانه بوده و نمی‌توان در اوکراین به این گونه و در فلسطین به آن گونه برخورد کرد.

علی‌پور در ادامه با تاکید بر اینکه دنیای اسلام باید به خود آید چون در ظاهر، حمایت غربی‌ها از حقوق بشر، کاملا بی‌اساس و کذب محض است؛ بیان داشت: بر این اساس باید ماهیت غربی‌ها برای دنیای اسلام مشخص شده و به تبلیغات آنها باور نداشته باشند.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه امام خمینی(ره) در چندین سال پیش فرمودند که اگر هر مسلمان یک سطل آب بریزد، اسرائیل را سیل می‌برد، بنابراین باید جهان اسلام و مسلمانان با یکدیگر متحد شوند و با ظالمان مقابله کرده و از سوی دیگر دنیای اسلام باید تمام قد از فلسطینیان حمایت کنند.

نماینده مردم ماکو، چالدران، شوط و پلدشت در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به جایگاه جمهوری اسلامی در مسئله فلسطین، بیان کرد: امروز ایران اسلامی تکیه‌گاه و الگوی بزرگی برای آنان بوده که به آنان جسارت و جرأت داده و از سوی دیگر کشورمان از تمامی مظلومان جهان به ویژه فلسطین حمایت کرده است.

وی افزود: امروز مردم فلسطین با الگوبرداری از ایران اسلامی توانسته در برابر استکبار جهانی مانند آمریکا و اسرائیل ایستاده و مجهز شود تا بتواند خود نیز به جای جنگ با سنگ، با اشغالگران مقابله کنند و خوشبختانه خود مسلح شده‌ و از جبهه مقاومت و ایران اسلامی الگوبرداری کرده‌اند.

علی‌پور با اشاره به اینکه ایران اسلامی به عنوان ام‌القرا و تکیه‌گاه مردم مظلوم جهان از فلسطین حمایت و پشتیانی کرده است اظهار داشت: در گذشته، برخی در همان اوایل می‌خواستند موضوع شیعه و سنی را راه‌انداخته و عنوان کنند که مقاومت اسلامی فلسطین، سنی و ایرانیان شیعه هستند.

وی تصریح کرد: این در حالی است که همگان شاهد بودند که ایران اسلامی به عنوان یک کشور مسلمان به صورت تمام قد، هم از مسلمانان سنی یمن و هم از مسلمانان سوریه و فلسطین و مردم شیعه عراق حمایت کرده و بدون در نظر گرفتن بحث اختلافات شیعه و سنی، با قاطعیت تمام در کنار مردم مظلوم فلسطین ایستاده و برای آنها به عنوان الگو و تکیه گاه محسوب می‌شوند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=404289

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه