تاریخ : شنبه, ۱۱ تیر , ۱۴۰۱
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی؛

رژیم کودک کش و خونریز صهیونیستی حقوق بشر را نقض می کند

  • کد خبر : 404239
  • 06 اردیبهشت 1401 - 9:47
رژیم کودک کش و خونریز صهیونیستی حقوق بشر را نقض می کند
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی گفت: رژیم صهیونیستی برای همین سیاست‌های ناقضانه از حربه حقوق بشر استفاده می‌کند و اگر نبود این حربه سیاسی و اجتماعی، هرگز تا این حد موفق نشده بود.

حجت‌الاسلام سیدمهدی قریشی در گفت‌وگو با خبرنگار اروم نیوز، با تاکید بر اینکه در روزگار کنونی، نقض حقوق بشر با رژیم‌صهیونیستی معنا پیدا می‌کند، اظهار داشت: رژیمی که موجودیتش بر مبنای نقض حقوق‌بشر بنا شده و مساله «حقوق بشر» به ابزاری رسانه‌ای، اجتماعی و سیاسی برای توجیه و پیشبرد سیاست‌های ناقض حقوق بشر این رژیم تبدیل شده است.

وی تصریح کرد: می‌توان این گونه گفت که این رژیم خونریز و کودک‌کش از دو بعد، حقوق بشر را نقض می‌کند، بعد اول همان بعدی که واضح و روشن است و همه می‌دانند که غصب یک سرزمین و آواره کردن صاحبان اصلی آن بزرگترین مصداق نقض است و بعد دوم اینکه، رژیم صهیونیستی برای همین سیاست‌های ناقضانه از حربه حقوق بشر استفاده می‌کند و اگر نبود این حربه سیاسی و اجتماعی، هرگز تا این حد موفق نشده بود.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه، با اشاره به رفتار دوگانه غرب در خصوص مسئله فلسطین و اوکراین، بیان کرد: این مساله نیز از جنبه‌های گوناگونی قابل بحث بوده و جنبه اول سیاسی و حاکمیتی است.

وی افزود: یعنی دولت‌های غربی به ویژه آمریکا به شدت تحت نفوذ لابی‌های بسیار قدرتمند صهیونیستی هستند و در عمل در بسیاری از مسائل مربوط به رژیم صهیونیستی به ابزار دست تبدیل شده و مجری سیاست‌های آن رژیم هستند.

قریشی گفت: جنبه دیگر، جنبه رسانه‌ای است یعنی اینکه قوی‌ترین رسانه‌ها در غرب بوده و عمده رسانه‌ها یا وابسته به صهیونیست‌ها است و یا به شدت تحت نفوذ آنها فعالیت می‌کنند.

وی اظهار داشت: بر همین اساس، جامعه غربی قهرا برخورد دوگانه‌ای با دو چالش خواهد داشت، البته اگر به مساله فلسطین و اوکراین نگاه عمقی صورت گیرد، هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند، چرا که دولت اوکراین، صهیونیستی‌ترین دولت اروپا است و با مظلوم‌نمایی در مقام کشوری که مورد تجاوز واقع شده است، رسانه‌های غربی را به میدان آورده و از خود دفاع می‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه، عنوان کرد: این در حالی است که در فلسطین به گونه‌ای دیگر این کار را انجام می‌دهد و با رسانه در صدد توجیه تجاوزات خویش است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=404239

نوشته های مشابه

10تیر
مساله ازدواج آسان،باید مورد توجه خانواده‌ها باشد
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه:

مساله ازدواج آسان،باید مورد توجه خانواده‌ها باشد

10تیر
مسئولان خدمتگزاری به مردم را در اولویت کارهای اجرایی خود قرار دهند
نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری:

مسئولان خدمتگزاری به مردم را در اولویت کارهای اجرایی خود قرار دهند

ثبت دیدگاه