تاریخ : جمعه, ۱۰ تیر , ۱۴۰۱
در یک ماهه سال ۱۴۰۱ انجام شد؛

صدور، تعلیق، تمدید و ابطال ۸۶ پروانه کاربرد علامت استاندارد در آذربایجان غربی

  • کد خبر : 404024
  • 04 اردیبهشت 1401 - 9:32
صدور، تعلیق، تمدید و ابطال ۸۶ پروانه کاربرد علامت استاندارد در آذربایجان غربی
مدیر کل استاندارد آذربایجان غربی از صدور، تعلیق، تمدید و ابطال ۸۶ پروانه کاربرد علامت استاندارد برای محصولات تولیدی در این استان طی یکماهه سال ۱۴۰۱ خبر داد. 

به گزارش اروم نیوز، منصور جلایر در گفت و گو با خبرنگار ما، با بیان اینکه اخذ پروانه کاربرد علامت استاندارد نشانه تعهد، رعایت ضوابط و موازین و استمرار انطباق مشخصات کالا با استاندارد ملی است، گفت: از  ابتدای سال جاری براساس بررسی های صورت گرفته ۱۸ پروانه کاربرد علامت استاندارد طی فروردین ماه امسال در این استان صادر و ۶۸ مورد نیز تمدید،تعلیق و یا ابطال شده است.

وی اضافه کرد: مشاهده پروانه استاندارد همراه با کد ده رقمی درج شده بر روی محصولات، سلامت کالا را برای مصرف کننده تضمین می‌کند.

مدیر کل استاندارد آذربایجان غربی در ادامه خاطر نشان کرد: این اداره کل به همراه نیروهای بخش خصوصی طرف قرارداد به صورت مستمر واحدهای تولیدی و خدماتی را زیرنظر دارند و رعایت استانداردها در واحدهای تولیدی را پیگیری می کنند.

وی همچنین تصریح کرد: صدور پروانه کاربرد علامت استاندارد از جمله تکالیف قانونی برای حصول اطمینان از رعایت الزامات استاندارد، استمرار کنترل کیفیت محصولات در واحدهای تولیدی تحت پوشش استان و ترغیب این واحدها به ارتقای کیفیت محصولات تولید شده بر اساس معیارهای سازمان ملی استاندارد، است.

جلایر ادامه داد: پیگیری نکردن واحد تولیدی برای تمدید پروانه، تعطیلی، غیرفعال بودن واحدها و رعایت نکردن استانداردهای اجباری تولیدات و خدمات ارائه شده از جمله عوامل تعلیق و ابطال این پروانه ها به شمار می رود.

وی عنوان کرد: واحدهای تولیدی که پروانه آنها تعلیق شده حداکثر سه ماه فرصت دارند که نسبت به رفع نواقص و احراز شرایط استاندارد اقدام و در غیر اینصورت پروانه آنها ابطال می شود.

وی در پایان تاکید کرد: شهروندان می‌توانند برای اطلاع از اصالت و اعتبار محصولات دارای نشان استاندارد درج شده روی محصول به هنگام خرید، کد ۱۰ رقمی ذیل علامت استاندارد روی محصول را به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۵۱۷ ارسال تا با دریافت پاسخ از اصالت کالا اطمینان حاصل کنند.

انتهای پیام /

لینک کوتاه : http://uromnews.ir/?p=404024

ثبت دیدگاه